Liga Niezwykłych Dżentelmenów: Stulecie 1910

Cykl: Liga Niezwykłych Dżentelmenów (tom 3.1) | Seria: Mistrzowie Komiksu
Wydawnictwo: Egmont Polska
The League of Extraordinary Gentlemen: Century: 1910
komiksy

Allan Quatermain i Mina Harker powracają. W kolejnej misji towarzyszą im między innymi Orlando - tytułowa postać powieści Virginii Woolf oraz Andrew Norton - więzień Londynu - bohater książki Slow Chocolate Autopsy Iaina Sinclaira i Dave'a McKeana. Wytrawny czytelnik z pewnością dostrzeże i doceni sposób, w jaki fabuła i forma komiksu nawiązują do Opery za trzy grosze Bertolta Brechta i Kurta...

Wytrawny czytelnik z pewnością dostrzeże i doceni sposób, w jaki fabuła i forma komiksu nawiązują do Opery za trzy grosze Bertolta Brechta i Kurta Weila. Nie brak tu również odniesień do innych utworów literackich, filmowych czy komiksowych. W Londynie z początku XX wieku pojawiają się motywy, którymi zajmował się Alan Moore w Prosto z piekła, dadzą też o sobie znać postaci z Moonchild (powieści Aleistera Crowleya) oraz erotycznej Historii O pióra Pauline Réage.
Stulecie 1910 to pierwsza część planowanej trylogii.

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/