Batman: The Greatest Stories Ever Told
komiksy
Fuzja

Dwanaście najlepszych opowieści o Batmanie, jakie kiedykolwiek powstały. Każdy fan Mrocznego Rycerza musi mieć ten album na swojej półce. To właśnie dzięki tym historiom przez ponad 70 lat niezliczone rzesze czytelników poznawały legendę Rycerza z Gotham! W albumie zamieszczono prace największych sław komiksu amerykańskiego: Boba Kane’a, Billa Fingera, Sheldona Moldoffa, Dicka Giordano,...

W albumie zamieszczono prace największych sław komiksu amerykańskiego: Boba Kane’a, Billa Fingera, Sheldona Moldoffa, Dicka Giordano, Danny’ego O’Neila, Neala Adamsa, Steve’a Engleharta, Marshalla Rogersa, Franka Millera, Dicka Spranga, Mike’a W. Barra, Alana Davisa, Marka Millara, Devina Graysona.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Fuzja | 2013-01-07

www.papierowypies.pl | www.czytajzfantazja.blogspot.com

Batman jest jednym z najstarszych i najpopularniejszych przedstawicieli popkultury. Po raz pierwszy na kartach komiksu pojawił się w 1939 roku, i od tamtej pory zagościł tam na stałe. Jednak w Polsce rzadko można było dostać nowe komiksy przedstawiające przygody tego super bohatera. Sytuacja uległa zmianie w październiku 2011 roku, kiedy to właściciel licencji, Wydawnictwo Egmont Polska, wydał „Jokera” Briana Azzarello i Lee Bermejo, i dzięki temu zauważył ogromny popyt na komiksy o Batmanie. Następnie na naszym rynku ukazał się „Zabójczy żart”, a później kolejne trzy tomy, wśród nich antologia „Batman: Najlepsze opowieści”.

Wydanie albumu zasługuje na ogromną uwagę, przede wszystkim dzięki twardej okładce i fenomenalnie dobranym komiksom. Opowiadania są ułożone chronologicznie, od najstarszych do najnowszych – począwszy od 1939 roku, skończywszy na 2002. Jak wiadomo takie zbiory mają do siebie to, że nie wszystko się...

comboometga | 2015-01-30
Na półkach: Batman
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Komiks Batman: Najlepsze Opowieści przedstawia nam dwanaście najlepiej ocenionych prac ostatnich lat. Dzieła twórców takich jak Bob Kane, Bill Finger, Dick Giordano, Denny O'Neil, Frank Miller i Mike W. Barr pozwalały przez kilkadziesiąt minionych lat poznawać fanom historię Mrocznego Rycerza.
Poza Batmanem spotkać tu możemy postacie takie jak Robin, Joker, Catwoman oraz zawsze mu towarzyszące - Alfreda Pennywortha oraz Jima Gordona.
Gdy dokładnie się przyjrzymy będziemy umieli zauważyć jak bardzo dialogi i przedstawienia postaci zmieniały się w coraz to kolejnym dziele. Dla mnie nadal zadziwiające jest to, że ludzie za pomocą ołówka i kolorów potrafią przedstawić takie fantastyczne historie - jestem pełna podziwu dla tych wszystkich twórców, którzy mieli swój udział w powstawaniu postaci Batmana i wymyślaniu kolejnych przygód.
Każdy fan Obrońcy Gotham musi poznać te historie!

Jakub | 2013-07-27
Na półkach: Komiksy DC

Praktycznie cała Geneza Batmana, rozwój tej postaci, kilka komiksów które są ułożone chronologicznie od najstarszego do najnowszego. Bardzo ładnie wydany zbiór, oczywiście jeszcze trzeba nadmienić o genialnym wstępie do całego komiksu.

Katrin | 2013-09-05

Polecam w szczególności fanom Batmana i Robina. Dobry przykład ewolucji superbohatera. Zaczyna się od najstarszych komiksów, kończy na tych nowszych przygodach.

Maksymilian Sypniewski | 2015-04-22
Na półkach: Komiksy

doskonały obraz ewolucji jaką przeszła postać Batmana... do tego komiks jest fenomenalnie wydany...

korona | 2014-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2014

Nie jestem fanką komiksów Batmana, ale pozycja fajna z punktu widzenia historii komiksu.

Patrycjałkę | 2015-01-05
Na półkach: 2015
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Jeżeli chodzi o Batmana jest to moje czwarte spotkanie. Jestem całkowicie zielona i dopiero poznaję szczegóły historii Bruce'a Wayne'a, który z każdym kolejnym przeczytanym przeze mnie komiksem staje się w moich oczach bardzo ciekawą postacią.
"Batman: Najlepsze opowieści" jak nietrudno się domyślić jest właśnie zbiorem najciekawszych historii. Postać Nocnego Rycerza nie jest jednak jednoznaczna i twórcy tego zbioru, wybierali te opowieści kierując się pochodzeniem głównej postaci. Szukali odpowiedzi na pytanie: Kim tak naprawdę jest Batman?
Zaletą tego komiksu jest to, że mogłam przyglądać się ewolucji rysunku opowiadania o Batmanie. Pierwsze komiksy były bardzo sympatyczne, ale znacznie różniły się od współczesnych.
Do gustu najbardziej przypadły mi dwie. Spodobała mi się zwłaszcza historia "Nie zna go nikt", w której Bruce wsłuchuje się w opowieści trzech chłopców. Każdy inaczej wyobraża sobie Nocnego Rycerza. Historią, która najmniej przypadła mi do gustu to "Śmierć...

Joelo | 2017-08-27
bartix3 | 2017-05-22