rozwiń zwiń

Sanatorium pod klepsydrą

Okładka książki Sanatorium pod klepsydrą
Bruno Schulz Wydawnictwo: Rój Ekranizacje: Sanatorium pod klepsydrą (1973) literatura piękna
262 str. 4 godz. 22 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Rój
Data wydania:
1937-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1937-01-01
Liczba stron:
262
Czas czytania
4 godz. 22 min.
Język:
polski
Ekranizacje:
Sanatorium pod klepsydrą (1973)
Średnia ocen

                7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
244 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
279
242

Na półkach: ,

To druga książka Bruno Schulza. Utrzymana w podobnym tonie co Sklepy Cynamonowe. Choć muszę przyznać, że miejscami w tej książce zaczynałem się gubić z powodu natłoku metafor. I takiego trochę surrealistycznego świata. Było to dla mnie męczące i trudne w zrozumieniu. To również zbiór opowiadań, który jest połączony postacią Józefa i jego Ojca. Motywem przewodnim jest tu wielokrotna śmierć Ojca Józefa. Wielokrotna, bo ciągle w innej postaci, coraz bardziej zdegradowanej. W tytułowym opowiadaniu Ojciec jest w sanatorium jako martwy, zatrzymany w swym umieraniu. Wyjęty niejako poza czas. Dla wszystkich on już umarł, tu jeszcze żyje w śmierci. Na końcu zredukowany do postaci kraba zostaje wreszcie ugotowany, a nawet w tej jeszcze postaci umyka z talerza zostawiając za sobą nogi. Dla mnie symbolizuje to zapominanie, zacieranie się szczegółów jakie pamiętamy o zmarłej osobie. Postać Józefa też nie jest ciągła. Józef raz jest dzieckiem, raz maturzystą i dorosłym właśnie w sanatorium, a nawet emerytem ale tu już pod imieniem Szymon czy nawet jako bezimienny. Zmęczyło mnie czytanie tej książki. Z niechęcią dobrnąłem do końca, choć przyznam w końcowym opowiadaniu ożywiło mnie trochę. Może po prostu nie miałem nastroju. Obiecałem sobie wrócić w zimie do niej ponownie. Może po raz drugi przemówi do mnie ta książka wyraźniej.

To druga książka Bruno Schulza. Utrzymana w podobnym tonie co Sklepy Cynamonowe. Choć muszę przyznać, że miejscami w tej książce zaczynałem się gubić z powodu natłoku metafor. I takiego trochę surrealistycznego świata. Było to dla mnie męczące i trudne w zrozumieniu. To również zbiór opowiadań, który jest połączony postacią Józefa i jego Ojca. Motywem przewodnim jest tu...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1 589
  • Chcę przeczytać
    1 428
  • Posiadam
    262
  • Ulubione
    79
  • Teraz czytam
    48
  • Chcę w prezencie
    22
  • Literatura polska
    20
  • Klasyka
    17
  • Literatura polska
    16
  • 2014
    11

Cytaty

Więcej
Bruno Schulz Sanatorium pod klepsydrą Zobacz więcej
Bruno Schulz Sanatorium pod klepsydrą Zobacz więcej
Bruno Schulz Sanatorium pod klepsydrą Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także