Dramaty

dramaty, utwór dramatyczny
klasyka
Jenny_89

Zawartość zbioru:
Czekając na Godota (En attendant Godot)
Końcówka (Fin de partie)
Ostatnia taśma (Krapp's last tape)
Szczęśliwe dni (Happy days)

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie autorskie

aplut | 2014-06-24

Dramaty Becketta są unikatowe. Po pierwsze większość z nich jest stosunkowo krótka i niekonwencjonalna. Zadziwiają użyte środki, takie jak choćby odtwarzanie na magnetofonie czyjegoś głosu w kilku dramatach. W "Ohio impromptu" i "Kołysance" świetnie została użyta konwencja szkatułkowa (opowiadanie w opowiadaniu).

P.S Nie oceniam bo nie czytałem wszystkich, tylko większość. Ale tą większość oceniłbym na 6 lub 7. W zależności jaki dramat.

| 2016-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2016

Do wszystkich czytających tą „recenzję”:
Przed czasami lubimyczytac.pl również prowadziłem listę książek przeczytanych. Właśnie do niej dotarłem, niestety nie rozpisywałem się po przeczytaniu każdej pozycji. Są to xsiążki, które przeczytałem między 11.2010, a 09.2011. Oprócz tytułu zamieszczałem ocenę Treści i Formy i, niestety tylko ją będę dodawał w tym zestawieniu. (trochę z racji tego, że pamięć zawodna i nie wiem czy byłbym w stanie się wartościowo o wszystkich pozycjach wypowiedzieć).
T: 7
F: 5

Oenovich | 2011-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2011

Fascynuje czas - a właściwie bezczas, aluzje teologiczne, swobodna "zabawa" tradycją teatru, szalone kwestie... Jeśli nie poznasz dramatów Becketta, nie dowiesz się, czym jest teatr. W pełni zasłużony Nobel.

AnnaSikorska | 2015-12-22

Trudno mi z dystansem oceniać dramaty kogoś kogo twórczością jestem zachwycona

| 2012-03-22

4 wybitne dramaty Becketta, dodatkowo opatrzone przypisami A. Libery, które ułatwiają ich właściwe czytanie.

Sabina Majcher | 2013-02-24
Przeczytana: 05 marca 2013

Z ze zbioru dramatów przeczytałam: Czekając na Godota, Końcówka.

malena | 2017-03-13
Abdita | 2016-04-19