Dakowie

Okładka książki Dakowie Hadrian Daicoviciu
Okładka książki Dakowie
Hadrian Daicoviciu Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Rodowody Cywilizacji historia
historia
Rodowody Cywilizacji
Dacii
Państwowy Instytut Wydawniczy
1969-01-01
1969-01-01
Danuta Bieńkowska
Historia Starożytność Historia starożytna Dakowie Dacja Rumunia Historia Rumunii Bałkany Barbaricum

Książka już dość przestarzała, ale potrzebna. Skonfrontowano się z wnioskami innych badaczy, wprowadzono własne. Napisana ładnym językiem. Mnóstwo danych archeologicznych. Pomimo przestarzałych niektórych informacji, książkę polecam, jako dobre podstawowe źródło o dakach.

Jedna z cięższych pozycji jakie udało mi się przeczytać. Nie mniej jednak książka wyczerpuje do maksimum tematy pochodzenia, kultury, numizmatyki, architektury, duchowości i polityki Dako-Getów. Skarbnica wiedzy dla miłośnika historii starożytnej. Proponuję jednak posiłkować się mapą przy czytaniu, bo używanie starożytnych (teraźniejszych również) nazw miejscowości czy krain geograficznych to dla autora chleb powszedni trafiający się nam na praktycznie każdej stronie. Wysoka ocena ze względu na sporą ilość informacji, których przedtem nie wiedziałem.

Dość leciwa, ale wciąż dobra książka poświęcona niezbyt dzisiaj pamiętanym dakom.

• RODOWODY CYWILIZACJI
  • Starożytność