Die Goten
83-11-09762-3
Goci, Germanie
historia
Feanor

Książka przedstawia dzieje germańskiego ludu, który w pierwszych wiekach po Chrystusie tworzył państwa w całej Europie, wpływając również na dzieje cesarstwa rzymskiego. Autor szczegółowo odtwarza historię Gotów, podział na plemiona, ich strukturę społeczną, wierzenia i zwyczaje. Goccy barbarzyńcy budzili strach, ale i fascynację ówczesnego świata, która przetrwała do dziś.

Feanor | 2010-06-25
Przeczytana: wrzesień 2009

Lektura bardzo obfita w szczegóły, obowiązkowa dla zainteresowanych tematem. Czyta się ją niestety trudno i powoli, ale nie znając niemieckiego oryginału nie wiem na ile to wina książki, a na ile tłumacza.

Małgorzata | 2016-03-21
baniu3d | 2015-11-24