Zespół ostrego stresu. Teoria, pomiar, terapia

Tłumaczenie: Jacek Suchecki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Acute stress disorder
mantra

Zespół ostrego stresu (ASD) to zaburzenie powstające bezpośrednio po doznanej traumie (napaść, gwałt, wypadek drogowy, wojna, wypadek przemysłowy, kataklizm itp.), dotychczas bardzo rzadko będące obiektem badań. Kilkunastoletnia praca z osobami, które doświadczyły ostrego stresu traumatycznego doprowadziła autorów do jednoznacznego wniosku, że właściwa interwencja i terapia prowadzona z ofiarami dramatycznych zdarzeń bezpośrednio po ich zaistnieniu przyczynia się do tego, że ASD w ogóle się nie pojawia lub też ma znacznie łagodniejszy przebieg. Książka: ■ przedstawia podstawy teoretyczne i empiryczne zespołu ostrego stresu ■ zawiera szczegółowe opisy dostępnych środków diagnostycznych ■ zapoznaje z technikami terapii stresu pourazowego ■ daje wskazania praktyczne w terapii ASD. Olbrzymią zaletą książki jest pokazanie jak przedstawiona wiedza teoretyczna przekłada się na oddziaływania praktyczne. Podręcznik skierowany szczególnie do studentów psychologii i medycyny. Może również być przydatny w pracy psychologom klinicznym i psychiatrom oraz stanowić pomoc w kształceniu służb społecznych, takich jak: strażacy, policjanci, pogotowie ratunkowe i wojsko.

Niebieska | 2017-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2017

Książka bardzo szczegółowo porusza temat ostrej reakcji na stres (ASD) i zespołu stresu pourazowego (PTSD). Autor przytacza wiele badań dotyczących tych zagadnień.

Anna Wadelska | 2014-09-16
Kamulka84 | 2014-01-25