Noc lisa

Tłumaczenie: Stanisław Głąbiński
Cykl: Dougal Munro i Jack Carter (tom 1)
Wydawnictwo: Prima
Night of the Fox
Piotr

Niemcy w latach II wojny światowej rzeczywiście okupowali brytyjskie wyspy na kanale La Manche – Channel Islands, czyli Wyspy Normandzkie.

Książka ta jest jednak dziełem wyobraźni autora, a występujące w niej postacie są całkowicie fikcyjne, choć autor wspomina polityków i dowódców, którzy żyli i działali w latach, w jakich rozgrywa się przedstawiona tu akcja.

[Prima]

KrzysWR-wawa | 2013-12-04
Przeczytana: 2013 rok

Nie jest to zła książka, dobra też nie. Ot fajna sensacja. Klimat II wojny światowej na angielskich wyspach okupowanych przez Niemców.
Major z wiedzą o Inwazji 44 trafia na wyspę, ranny, trzeba go stamtąd wywieźć by nie trafił w ręce Niemców, do pomocy bierze pielęgniarkę, szybko przekształconą w agentkę... I co sobie ktoś wymyśli jest: sobowtór Rommla, sprytny niemiecki policjant, żyd udający Niemca, agent wszechmogący, Włoch sympatyczny i stereotypowo kochliwy, piękna Angielka (? !!! ?) ... Wiarygodność bardzo, bardzo..

laki83 | 2013-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2013

Książka utrzymana w podobnych klimatach co inne pozycje tego autora, w tym przypadku jest to na plus, nic nie nuży i nic się nie ciągnie, wręcz przeciwnie książkę czyta się bardzo przyjemnie i tylko czeka się kiedy będzie można znowu trochę podczytać. Ciekawi bohaterowie i ciekawa historia, ogólnie polecam.

kryloc | 2014-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2014

Taka historyczna fantastyka z II wojny św. Czyta się.

piterrmerr | 2017-02-01
ROB | 2017-01-18