Czarodziejka z Księżyca t. 3

Tłumaczenie: Robert Korzeniewski
Cykl: Czarodziejka z Księżyca (tom 3)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Bishoujo Senshi Sailor Moon
komiksy
Judith

Nie będzie żadnym nadużyciem tandetnie brzmiące stwierdzenie, że "od tego się wszystko u nas zaczęło". Wprawdzie przed "Czarodziejką z Księżyca" pojawiały się już w polskiej telewizji anime, jednak to właśnie ta seria zainicjowała prawdziwy mangowy boom Polsce. Fanów, którzy dzięki Sailorkom złapali bakcyla mangi, nazywa się do dziś "pokoleniem moonies". Niedługo po emisji serialu w telewizji pojawił się w naszych księgarniach jego komiksowy pierwowzór.

Pewnego dnia świat niejakiej Usagi Tsukino staje na głowie. Okazuje się bowiem, że za pomocą pióra, które otrzymała od gadającej kotki Luny, zmienić się może w Sailor Moon - obrończynię prawości w marynarskim mundurku! Po co, zapytacie? Ano po to, żeby powstrzymać demoniczną Królową Beryl i jej podwładnych, pragnących odnaleźć pewien tajemniczy kryształ. Usagi sama zapewne nic by przeciw nim nie zdziałała, szczęśliwie jednak w sukurs przychodzą jej kolejne towarzyszki, a czasem również tajemniczy, zamaskowany Tuxedo...

Seria, o której mówi się, że dorasta wraz z czytelnikiem. Dotyczy to zarówno kreski, jak i historii, która z opowieści o dziewczynie z magicznymi mocami zmienia się w całkiem poważną, romantyczną, fantastyczną sagę. Do dziś wielu fanom łezka się w oku kręci, gdy zobaczą gdzieś dziewczę w marynarskim mundurku... Czy warto przeczytać? Warto - choćby po to, żeby osobiście się przekonać, o co tyle szumu. Choć można przypuszczać, że dla wielu nie będzie to jedyny powód, by sięgać po kolejne tomy.

[Wydawnictwo JPF, 1999]

źródło okładki: http://jpf.com.pl/

Wkp | 2014-11-26
Na półkach: Przeczytane, Manga, Komiksy
Przeczytana: 25 listopada 2014

Czarodziejki wybierają się na księżyc, żeby w ruinach dawnego królestwa odzyskać pamięć i zrozumieć, co się dzieje. Tymczasem wrogowie postanawiają wykorzystać Momoru do pokonania wojowniczek...

Kultowej mangi ciąg dalszy i każdy, kto nie rozumie fenomenu Czarodziejek, po przeczytaniu ich przygód, stanie się bez dwóch zdań fanem. Wprawdzie akcja pędzi tu dużo szybciej niż w wersji anime i połowy rzeczy stamtąd nie znajdziecie w ogóle, ale jakie to ma znaczenie? Szczególnie, że Naoko serwuje nam masę emocji i urocze ilustracje (choć in minus jest fakt, że wygląd Sailorek nie różni się niczym poza fryzurami).

Gorąco polecam!

jessyxx | 2014-09-06
Przeczytana: 03 września 2014

Mamoruś <3 dlaczego w anime nie był taki jak jest tu ..
bardziej czuły

Krystal | 2011-10-20
Przeczytana: 2009 rok

Moje ukochane anime z dzieciństwa oraz manga, którą bardzo szybko połknęłam w zaledwie kilka tygodni. Niesamowita akcja, idealne postacie czy zabawne dopiski autorki, to tylko niektóre zalety komiksu, których jest znacznie więcej.
Chociaż tłumaczenie zawiera błędy ortograficzne, interpunkcyjne i stylistyczne, a czcionka czasami jest większa niż powinna, to nie mogę zaprzeczyć, że w obliczu tak fantastycznej mangi, zupełnie mnie to nie obchodzi.
Obowiązkowa lektura dla fanów Czarodziejki!

Heroine | 2015-12-16
Na półkach: Mangi, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 16 grudnia 2015

Co powiem o trzecim tomie "Czarodziejki z Księżyca"? Po pierwsze - na nowo wkręciłam się w fabułę, więc ten tom czytało mi się o wiele lepiej niż poprzedni. Właściwie to skończyłam go z jednym posiedzeniem (nie licząc przerwy na obiad). Przyznam, że w manga jest trochę chaotyczna, przynajmniej w moim odczuciu, ale nie odbiera jej to uroku. Była to zdecydowanie przyjemna lektura.

OCENA: 7/10

Herbaciarka | 2012-12-28

"Czarodziejka z Księżyca" to jedna z najpopularniejszych mang japońskich, uwielbiana przez czytelników na całym świecie (nie wyłączając mnie !). Historia opowiedziana w mandze różni się od tej opowiedzianej w anime, bo przede wszystkim jest krótsza - manga ma 18 tomów, zaś anime liczy 200 normalnych odcinków, 3 specialne i 3 kinówki.

Uwielbiam Czarodziejkę i wszystkim gorąco ją polecam :)

PS. Nieco dokładniejszy opis pochwalny zawarłam w opinii do pierwszego tomu :]

Carla | 2011-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2011

Akcja dzieje się bardzo szybko i chaotycznie, mimo to mistrzowskie rysunki i śmieszne wtrącenia autorki nadają atrakcyjności. Idealna dla każdego fana.

nena | 2011-03-27
Przeczytana: 27 marca 2004