Axis Powers Hetalia 3

Tłumaczenie: Paulina Ślusarczyk
Cykl: Axis Powers Hetalia (tom 3)
Wydawnictwo: Studio JG
Axis powers ヘタリア 3
komiksy
Deimon

Włochy, Niemcy i Japonia uderzają ponownie! Tym razem dowiemy się między innymi o tym jak państwa Osi płacą za posiłek w restauracji i co Japonia myśli o samochodach w Europie. Trzeci tom bogaty jest też w wiele humorystycznie zilustrowanych wydarzeń historycznych, w tym także tych dotyczących Polski! Miejsce dla siebie znalazły też Tycitalia oraz zwierzątka będące pupilami niektórych państw....

Miejsce dla siebie znalazły też Tycitalia oraz zwierzątka będące pupilami niektórych państw. Innymi słowy, moc atrakcji! Nic tylko sięgać po trzecią odsłonę "Axis Powers Hetalia"!

źródło opisu: Studio JG, 2010

źródło okładki: http://studiojg.pl

MismeHellawes | 2011-03-22
Przeczytana: 2010 rok

Póki co moja ulubiona część serii, nie tylko ze względu na większą rolę moich ulubieńców (Polski i Litwy), ale również lepszą w porównaniu z poprzednimi tomikami kreskę. Jest tu również więcej himaruyowego humoru (Kotalia!)i różnych ciekawostek. Polecam!

Revirt - | 2012-04-17

Po tym tomie postanowiłam zająć świat. Autor radzi sobie coraz lepiej, mangę czyta się naprawdę przyjemnie. Nie lada gratka dla historyków, chociażby po to, żeby nawyklinać Hidekaza za sporadyczne błędy. :D

| 2011-06-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: kwiecień 2011

Warta swojej ceny :)

Gwathgor | 2016-02-25
Przeczytana: 15 lutego 2016

Przypominania sobie tych kilku nabytych w czasach gimbazjalnych mang, z których już prawie nic nie pamiętam, część trzecia i ostatnia.

Ogólne wrażenia: jeszcze fajniejsze, niż pierwszy tom :D
Przez kilka lat byłam święcie przekonana, że kupiłam tomy 1. i 2. Przy odgrzebywaniu z mrocznych zakamarków pokoju niespodziewanie okazało się, że jednak 1. i 3. O.o Cóż, przy tej serii to całe szczęście mała różnica.
Ogółem widać progres autora. Pierwszy tomik momentami bywał dość nużący, czytałam go po rozdziale; ten łyknęłam w jeden dzień. Humor lepszy, kreska lepsza, a do tego sporo Feliksa. Nic, tylko polować na kolejne tomiki :D

Reyna | 2014-04-07

Jak zwykle Himuraya nie przestaje mnie zaskakiwać. Tworzy on świetne mangi, inspirowane własnymi doświadczeniami, lub kieruje się różnymi zabobonami, oraz tym co wyczuty w książkach i w internecie. Przechodząc do samej mangi bardzo mile mi się ją czytało i polecam ją osobą, które lubią się pośmiać, ponieważ czytając to, dostaną niezły zastrzyk śmiechu. Jednym słowem, bardzo mi się ona podobała i nie mogę się doczekać przeczytania kolejnych części.

TenTeges | 2011-12-18
Przeczytana: 07 lutego 2011

Zdecydowanie wolę mangę od anime, a chociaż w tym przypadku. Uwielbiam hetalię i ubolewam nad tym, iż nie mogłam tak wynaleźć więcej Litwy. Himaruya mógł się bardziej postarać jeżeli chodzi o historię i jej wiarygodność, jednakowoż mimo wszystko uwielbiam tą mangę, nie tyle za humor i za kreskę, co za wspaniały pomysł i naprawdę super postacie, które sama (a także dzięki fandomowi) mogę przerobić w przeróżny sposób.

Marta | 2014-06-15
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 12 czerwca 2014

Przezabawna manga, miło się ją czyta, ale denerwują mnie błędy historyczne. Niektóre rzeczy po prostu nie są prawdą, ale to w końcu pisał Japończyk.

trzynastka | 2012-09-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi

Taaak zabawy część dalsza. Tym razem doczekałam się dłuższej opowieści o Polsce... Jestem zachwycona. Feliks do boju!

Halina | 2014-09-10
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 10 września 2014

Zabawna, stereotypowa, z przymrużeniem oka, bawiąca się historią - dobra, lekka lekturka.

| 2012-02-23
Przeczytana: 22 marca 2012