Druga Wojna Światowa

Tłumaczenie: USIS (United States Information Service)
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
The World at War
83-03-03103-1
II wojna światowa, historia
historia
adamats

Książka zawiera materiały zaczerpnięte ze źródeł Wywiadu Wojskowego Departamentu Wojny w Waszyngtonie. Tłumaczenie polskie zostało dostarczone przez USIS. Teks według wydania z 1947 roku Wydawnictwa S.Arcta w Warszawie. Pierwsze wydanie tej książki pt."Zarys wojny" ukazało się w 1942 r. w Stanach Zjednoczonych i miało kilka wznowień. Następnie wydział historyczny amerykańskiego ministerstwa...

Pierwsze wydanie tej książki pt."Zarys wojny" ukazało się w 1942 r. w Stanach Zjednoczonych i miało kilka wznowień. Następnie wydział historyczny amerykańskiego ministerstwa wojny rozszerzył książkę o późniejsze informacje i wydano ją pod tytułem "Druga wojna światowa".
Wydawnictwo to przeznaczone było dla obywateli amerykańskich, głównie zaś dla żołnierzy i wydane zostało w olbrzymich nakładach zyskując duże uznanie. Książka przedstawia fakty, a nie opinie czy sądy. Zagadnienia II wojny światowej ukazane są z punktu widzenia bezstronnego, chłodnego obserwatora.
(...)Jest to inne spojrzenie na II wojnę światową niż to, do którego byliśmy dotychczas przyzwyczajeni.
(Od Wydawcy)

Krzysztof Płusa | 2015-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2015

Dużo liczb, często zaskakujących swym ogromem! Sucha kalkulacja.

książek: 2009
gorofil | 2016-07-10