Broń rakietowa w II wojnie światowej

Wydawnictwo: Wydawnictwo WIS-2
historia
Wiedenka

Jest to opracowanie obszernie opisujące broń rakietową powstałą od lat trzydziestych XX w. do 1945 r. Obejmuje wstęp historyczny, broń amerykańską, brytyjską, radziecką, japońską i oczywiście niemiecką, której poświęcono najwięcej miejsca, jako że tam powstało najwięcej konstrukcji - od licznych artyleryjskich rakiet niekierowanych, poprzez praktycznie wszystkie znane obecnie klasy taktycznych rakiet kierowanych (ziemia-ziemia, ziemia-powietrze, powietrze-powietrze, powietrze-woda, głębina wodna-ziemia), a skończywszy na projektach rakiet międzykontynentalnych i kosmicznych, włącznie z rakietami mającymi umożliwić podbój Księżyca. W związku z tym opisy projektów niemieckich zajęły trzy rozdziały - poświęcone rakietom niekierowanym, samolotom o napędzie rakietowym (wiele typów, wbrew pozorom...) oraz rakietom kierowanym różnych klas.

MrPlajer | 2016-10-19
Fidel-F2 | 2016-03-01