Holocaust

Wydawnictwo: POLWEN
historia
Tomasz Krok

Aż 38 razy Rząd Polskiej Rzeczypospolitej w czasie II wojny światowej prosił Zachód o pomoc dla Żydów mordowanych przez Niemców. Dlaczego jej nie udzielono? Dlaczego bezczynnie i obojętnie czekano na rozwój wydarzeń? A może komuś jeszcze oprócz hitlerowców zależało na holocauście milionów ludzi? Autor niniejszej publikacji poszukuje prawdy o masowej zagładzie. W tym celu sięga do wydarzeń z końca XIX wieku oraz do filozofii. Ponadto jej genezy upatruje w czynnikach gospodarczych, społecznych, a także psychologicznych. Swoje wywody uzupełnia poprzez omówienie statystyki ofiar oraz reakcji świata na zagładę Żydów.

źródło opisu: Od Wydawcy

Jacek Augustyn | 2012-03-31
Przeczytana: 2010 rok

krótko i treściwie na temat

prosiak | 2017-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2017