50 kolorowych tortów - poznaj styl angielski

50 Easy Party Cakes
978-83-927753-0-0
kulinaria, kuchnia
Maja

To niezwykła książka z pomysłami na efektowne i proste torty nie tylko dla dzieci. Efektowne, bo autorka pokazuje, jak za pomocą lukru plastycznego wyczarować oryginalny i zaskakujący tort w kształcie żaby, dinozaura, baśniowego zamku czy bolidu Formuły 1. Proste, bo do ich wykonania nie potrzeba doświadczenia w pieczeniu ciast, szczególnych umiejętności ani wielu specjalistycznych przyborów. Przejrzyste, czytelne przepisy ilustrują kolorowe zdjęcia, dzięki którym dowiesz się, jak krok po kroku wykonać każdy z pięćdziesięciu wzorów. Oprawa twarda, 112 stron.

Klaudia | 2015-12-14
Na półkach: Ocenione, Posiadam, Przeczytane

Tę książkę dostałam wiele lat temu, gdy byłam dzieciakiem bez konkretnego hobby i ukierunkowania na świat. Zawsze byłam kreatywna i uwielbiałam kolory, więc chyba dlatego mama upatrzyła dla mnie właśnie książkę o pieczeniu. Dzięki niej naprawdę polubiłam pieczenie i dekorowanie!
Już w 4 klasie podstawówki wykonałam swój pierwszy tort z lukru oraz własnoręcznie go udekorowałam. Nie był to szczyt piękna, ale wszystko zostało stworzone z książkowego przepisu. Jeżeli dobrze pamiętam to była dynia z okładki. W całym życiu byłam bardzo dumna z wielu rzeczy, ale z niczego tak bardzo jak z tego tortu.
Co tu dużo mówić? Napisana z sympatii do czytelnika, ale nie zwykłego czytelnika. Do kreatywnego czytelnika. Inspiruje, podpowiada i wytycza pewne standardy pracy z masą lukrową. Po paru latach zabawy z różnymi tworzywami zawsze z przyjemnością wracam do pieczenia i dzięki tej książce mogę pochwalić się przed znajomymi, że co nieco wiem o cukiernictwie. Autorka postarała się by wszystkie...

Pajusia | 2011-04-02
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Rewelacyjne torty!

MakDa | 2016-04-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 27 września 2011

Piękna książka pokazująca zabawę w ozdabianie tortów. Nie będę wnikać w samą istotę stylu angielskiego, bo z gruntu nie jestem jego zwolennikiem, ale książka jest profesjonalnie przygotowana, dokładne opisy i ilustracje jak złożyć cukrowe konstrukcje z czynników pierwszych przenoszą czytelnika w zaczarowany świat słodkości. Zawsze można pomarzyć, że ma się takie zdolności manualne jak autorka i według zamieszczonych wzorów polepić z dziećmi stworki z masy solnej.

książek: 2023
exrybka | 2014-06-23