Czas trzeciego wiatru

Wydawnictwo: Amber
Star of Gypsies
romowie, jakub, podróż, silverberg
fretka

Dziesięć tysięcy lat temu słoneczny wiatr unicestwił cywilizację Romów. Ci, którzy ocaleli, wyruszyli w kosmiczną pustkę w poszukiwaniu nowego świata. Zasiedlili galaktykę i stworzyli gwiezdne imperium. Ale wojna domowa pogrążyła wszechświat w chaosie.
Na tronie królestwa zasiadł tyran. Wtedy pojawił się ten, kto miał poprowadzić Romów na ich ojczystą planetę...

Lina | 2014-10-23

Opowieść snuta przez romskiego króla Jakuba. O historii Romów, o przeszłości, teraźniejszości, przyszłości. O kulturze i wierzeniach. O szukaniu swojego miejsca we wszechświecie. Napisana pięknym językiem, spokojna i wyważona historia. Pomysł umieszczenia Romów w kosmosie, zamiast ukochanych Amerykanów, mógł się przydarzyć tylko Silverbergowi. Ale to jest genialny pomysł! A jego wykonanie to istny majstersztyk, który chociaż odrobinę odczarowuje ten tajemniczy i słaby poznany, ale owiany legendami naród. Polecam każdemu kto ma ochotę na niebanalną fabułę i kawałek dobrej literatury.

magda | 2017-06-14
Stardust | 2016-07-28