Rozwój i wolność

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Development as freedom
83-7298-188-4
jestemtu

Rozwój i wolność prezentuje poglądy i analizy ekonomiczne Amartyi Sena, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii z roku 1998. Ta niezwykle pouczająca rozprawa łączy zagadnienie współczesnego rozwoju gospodarczego z wolnością człowieka. Odwołując się do argumentacji etycznej, politycznej i ściśle ekonomicznej, Sen rozważa społeczne podstawy dobrobytu i wolności oraz pokazuje, w jaki sposób wolność jednostki - niezależnie od narodowości, regionu, tradycji historycznej, intelektualnej czy religijnej - decyduje o uczestnictwie politycznym o rozwoju ekonomicznym i postępie społecznym.

"Nie ma pośród ekonomistów bardziej zdecydowanego i przenikliwego rzecznika ludzi biednych i upośledzonych niż Amartya Sen. Jego prace zrewolucjonizowały teorię i praktykę rozwoju, pokazując, że miarą jakości życia musi być wolność, a nie bogactwo"
Kofi A. Annan
sekretarz generalny ONZ