W puszczach i sawannach Kamerunu

źródło okładki: http://xarchiwum.pl

Gosia | 2015-07-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 08 lipca 2015

Kamil Giżycki to polski pisarz i podróżnik, jak dowiedziałam się z jego notki biograficznej. Raczej pisał książki dla dzieci niż dla dorosłych.
Czytając tę książkę starałam się odbierać ją zarówno jako dorosły jak i jako dziecko. Niestety na żadnym polu mi się nie podobała.
Jest to historia dwójki starszych już dzieci, których ojcowie łowią zwierzęta dla ogrodów zoologicznych. Niestety fabuła jest zbyt naiwana: za dużo zbiegów okoliczności, same szczęśliwe przypadki, niepojęta dla mnie niefrasobliwośsć dorosłych, aby tę dwójkę zostawić w dżungli i wyruszyć dalej z własną wyprawą. Do tego sztywne dialogi, wszyscy właściwie wypowiadają same tylko kwestie, jakby recytowali wiadomości, których nauczyli się w szkole.
Niczym mnie nie zachwyciła i choć czasem lubię sięgnąć po jakiegoś nieznanego autora, to ta próba była całkiem nieudana.

Izoldka | 2018-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2018

Książka skierowana raczej do dzieci. W skrócie można podsumować, że jest to "W pustyni i w puszczy", tylko w mocno skróconej i okrojonej wersji. Podobnie jak w książce Sienkiewicza, mamy tutaj dwójkę dzieci: dziewczynkę Dzikę oraz chłopca Jacka, którzy przybyli do Kamerunu wraz ze swoimi ojcami w celu schwytania różnych zwierząt na potrzeby zoo. Dzieci mają wiele przygód, są odważne i radzą sobie świetnie. Z tej książki nie będą zadowoleni obrońcy zwierząt ;-)

Kornelia | 2018-08-04
Mikołaj | 2017-02-17