W puszczach i sawannach Kamerunu

źródło okładki: http://xarchiwum.pl

Gosia | 2015-07-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 08 lipca 2015

Kamil Giżycki to polski pisarz i podróżnik, jak dowiedziałam się z jego notki biograficznej. Raczej pisał książki dla dzieci niż dla dorosłych.
Czytając tę książkę starałam się odbierać ją zarówno jako dorosły jak i jako dziecko. Niestety na żadnym polu mi się nie podobała.
Jest to historia dwójki starszych już dzieci, których ojcowie łowią zwierzęta dla ogrodów zoologicznych. Niestety fabuła jest zbyt naiwana: za dużo zbiegów okoliczności, same szczęśliwe przypadki, niepojęta dla mnie niefrasobliwośsć dorosłych, aby tę dwójkę zostawić w dżungli i wyruszyć dalej z własną wyprawą. Do tego sztywne dialogi, wszyscy właściwie wypowiadają same tylko kwestie, jakby recytowali wiadomości, których nauczyli się w szkole.
Niczym mnie nie zachwyciła i choć czasem lubię sięgnąć po jakiegoś nieznanego autora, to ta próba była całkiem nieudana.

Mikołaj | 2017-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2017