Wyspa zaginionych okrętów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
6,53 (19 ocen i 2 opinie)
tłumaczenie
Adam Galis
Ostrow pogibszych korablej
Sławomir

Nic na świecie nie mogło stanowić smutniejszego widoku od tego ogromnego cmentarza. Morze grzebie zatopione okręty, ziemia - ludzi. Lecz na tym cmentarzu umarli leżeli nadzy, oświetlani palącymi promieniami słońca. Trzba było ostrożnie stawiać każdy krok. Na pół zgniłe deski uginały się pod nogami. Podróżnicy mogli w każdej chwili zapaść się i znaleźć w ładowni. Przewidując to zabrali ze sobą sznury, by w razie potrzeby pomóc sobie nawzajem. Balustrady łamały się. Strzępy żagli po dotknięciu rozsypywały się w proch. Wszystko dookoła było pokryte grubą warstwą pyłu, rozkładu i zielenią zgnilizny... Na wielu pokładach walały się szkielety błyszczące w słońcu białymi koścmi lub ciemniejące resztkami skóry i strzępami odzieży. Z pozycji szkieletów, porąbanych czaszek można było wywnioskować, że ludzie, którz stracili zmysły w obliczu śmierci, kłócili się, buntowali, bezsesownie i okrutnie mordowali się nawzajem, biorąc na kimś pomstę za swe cierpienia i zmarnowane życie. Każdy statek był światkiem wielkiej tragedii, która rozegrała śię na nim przed piędziesięciu, stu lub dwustu laty.

źródło opisu: Iskry, 1997

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Zwykły człowiek
  • Inna dusza
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Pół świata
  • Sekret Sonji
  • Dom po drugiej stronie lustra
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

6,7 (46 ocen i opinii)
Inna dusza
Łukasz Orbitowski

8 (37 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Pół świata
Joe Abercrombie

7,5 (6 ocen i opinii)
Sekret Sonji
Åsa Hellberg

7,75 (4 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Eliza | 2012-11-10

Książka która podobała mi się bardzo kiedyś teraz minęły te ochy i achy, ale jest dla mnie jedną z ważnych

banan | 2011-12-20

:-)