Dzienniki Wojenne

Wydawnictwo: L&L
War-time Diary
83-88-595-29-6
olenax

Wybór zabiera ukazujące się po raz pierwszy drukiem w Polsce Dzienniki wojenne - obejmujące okres od 28 V do 28 VII 1940 r. i od 14 III do 15 IX 1942 r., pogadanki radiowe oraz słuchowiska - przygotowane i wygłaszane przez Orwella przed mikrofonami rozgłośni BBC, materiały instruktażowe dotyczące taktyki i techniki walk ulicznych oraz posługiwania się bronią, przeznaczone dla brytyjskiej obrony cywilnej (Home Guard), wreszcie zbiór jego korespondencji wojennych z Francji, Niemiec i Austrii. Liczne i wyczerpujące przypisy, jakimi redakcja wydania oryginalnego i tłumacz opatrzyli teksty, podnoszą wartość książki, zawierają bowiem ogromną ilość informacji o życiu politycznym i warunkach codziennego bytowania w Anglii podczas drugiej

Seelenverkoper | 2013-04-18

w dziennikach widzimy zwykły dzień Orwella Ale gdzie niegdzie przebijają sie już ślady defetyzmu, zwątpienia i strachu tak charakterystycznego dla roku 1984. Polecam tylko fanom autora

ouLIPOgram | 2012-10-04

Koszmarna nuda. Po co to wydano? Nie pojmuję.

Złotoustna | 2016-01-27
Przeczytana: 22 stycznia 2016