Dzienniki wojenne

2006-01-01
Bartłomiej Zborski
dzienniki biografie II wojna światowa

więcej Więcej

Zaznaczam na wstępie, że nie jestem miłośnikiem pamiętnikarstwa. Już wolę jak ktoś pisząc książkę czerpie wiedzę z diariuszy, czy nawet je cytuje, niż pisze. Dzieło to zostało mi podsunięte raczej przypadkiem, przez osobę, która uważała, że to ,,w sam raz dla mnie". No to przeczytałem.

Niektóre fragmenty pamiętnika są nawet dobre, zabawne i trafne. To ciekawe, że większość...

Dobre

w dziennikach widzimy zwykły dzień Orwella Ale gdzie niegdzie przebijają sie już ślady defetyzmu, zwątpienia i strachu tak charakterystycznego dla roku 1984. Polecam tylko fanom autora

Koszmarna nuda. Po co to wydano? Nie pojmuję.

• Chcę w prezencie
  • George Orwell
  • POPULARNO-NAUKOWE
  • Dzienniki_Listy_Wspomnienia
  • ✔ Orwell George
  • Książka bardzo dobra

Dodaj cytat z książki Dzienniki wojenne