Trudne miejsca w Biblii

Wydawnictwo: Petrus
978-83-61533-97-9
biblia, religia, teologia
adamats

Swoista kontynuacja "Niezrozumiałych fragmentów Biblii". Dlaczego rydwany wojsk faraona, które ruszyły w środek Morza Czerwonego, Bóg potopił? Przecież to byli niewinni mężczyźni mający rodziny, żony, dzieci, często jedyni żywiciele tychże rodzin. Ruszyli w pościg za Izraelitami bo tak rozkazał faraon. To był rozkaz i nikt z nim nie dyskutował, nikt nie zastanawiał się nad teologicznymi racjami i nie szukał uzasadnienia dla słuszności otrzymanych poleceń! Ale Bóg potopił niewinnych ludzi - żołnierzy, którzy służyli faraonowi i swojej ojczyźnie.
Każdy, kto z uwagą czyta Pismo Święte, wcześniej czy później postawi pytanie o miłość Chrystusa posuniętą aż do śmierci krzyżowej i okrucieństwo tego samego Boga kilka setek lat wcześniej. A to jedynie wierzchołek góry lodowej, bo nie ma kartki, nie ma strony w Piśmie Świętym, która byłaby w całości jasna i czytelna.

Andrzej | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Prawdę powiedziawszy, po przeczytaniu książki, mam więcej pytań niż przed lekturą. Wyjaśnienia są często nielogiczne. Zdaję sobie sprawę że to trudny temat. Próba wyjaśniania Bożych pomysłów jest z góry skazana na niepowodzenie, ponieważ nasz umysł nie jest w stanie niektórych rzeczy ogarnąć. Niektóre wyjaśnienia opierają się na magii liczb, niektóre na zupełnie nietrafionych porównaniach. Jestem zawiedziony po lekturze. O wiele więcej skorzystałem czytając księdza Waldemara Chrostowskiego.

Mateusz | 2015-05-24
Na półkach: Religia, Posiadam, Przeczytane

Zawiodła mnie ta książka,czytałem lepsze pozycje o tej tematyce.

egon | 2015-07-21
Ego_Sum | 2015-04-27