rozwiń zwiń

Deklinacja męska/żeńska

Okładka książki Deklinacja męska/żeńska
Hanna Cygler Wydawnictwo: Kurpisz Cykl: Zosia Knyszewska (tom 2) Seria: Nie tylko o miłości literatura piękna
300 str. 5 godz. 0 min.
Kategoria:
literatura piękna
Cykl:
Zosia Knyszewska (tom 2)
Seria:
Nie tylko o miłości
Wydawnictwo:
Kurpisz
Data wydania:
2004-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2004-01-01
Liczba stron:
300
Czas czytania
5 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
8389738228
Tagi:
zosia cygler cykl polska miłość
Średnia ocen

                7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
182 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
728
295

Na półkach: ,

Czym jest miłość? Czy dane nam będzie kiedyś zgłębić jej tajemnice? Czasem do pełni szczęścia wiodą kręte ścieżki. Łatwo się na nich zagubić i rozminąć. Czy tak naprawdę znamy tych, których kochamy? Zosia Knyszewska, którą pamiętamy z „Trybu warunkowego” Hanny Cygler, przez lata była uwikłana w miłość do swojego wyobrażenia o Marcinie. Tak. Tylko do wyobrażenia, bowiem prawda o nim okazała się zupełnie inna. Prawda to również pojęcie względne. Za fakt często przyjmujemy to, w co usilnie chcemy wierzyć. Zosia pod tym względem nie była oryginalna.

W „Deklinacji męskiej/żeńskiej” naszą bohaterkę zastajemy załamaną, zrozpaczoną i całkowicie odartą ze złudzeń. Po tym, co przeżyła z Marcinem, nie jest w stanie z nikim się związać. I choć wszystko w niej krzyczy, że to czuje do Witka nie jest tylko pożądaniem, prosi go o czas na uporanie się z własnymi uczuciami. Jak to jednak często bywa, z przyczyn od nich niezależnych, nie mogą spotkać się w wyznaczonym czasie. Zosia wyjeżdża do Anglii i rzuca się w wir pracy. O Witku nie jest jednak w stanie zapomnieć. Kiedy los ich w końcu łączy, wydaje się, że ich miłość jest idealna i nic nie jest w stanie ich rozdzielić. Czy tak silne uczucie oprze się przeciwnościom losu?

„Deklinacja męska/żeńska” to druga część perypetii Zosi Knyszewskiej. Powieść jest na wskroś autentyczna. Fabuła jest mocno osadzona w realiach końca lat 80-tych i początku lat 90-tych. Życie naszych bohaterów toczy się na tle przemian politycznych, społecznych i gospodarczych. Obserwujemy wielkie nadzieje związane z obradami Okrągłego Stołu i pierwsze rozczarowanie Polaków po objęciu władzy przez „Solidarność”. Przyglądamy się także raczkującemu kapitalizmowi, który w szybkim tempie rozwija się w naszym kraju, budząc nie zawsze zdrowe reakcje rodaków. Walka o władzę i chęć szybkiego dorobienia się sprawia, że coraz częściej wdrażana jest zasada „po trupach do celu”. Rozpisałam się troszkę o politycznym wątku, który pojawia się w powieści, ale stanowi on jedynie historyczne tło do historii Zosi, Witka i ich przyjaciół. Stanowi swoistą klamrę spinającą całość i sprawia, że fabuła wydaje się być bardziej autentyczna.

Powieść świetnie się czyta. Pokuszę się o stwierdzenie, że jest jeszcze lepsza niż część pierwsza. Tym razem wydarzenia poznajemy z perspektywy Zosi i Witka. Dzięki temu łatwiej zrozumieć łączące ich relacje. Łatwiej też dostrzec różne nieporozumienia między nimi, których nie byłoby, gdyby ze sobą szczerze porozmawiali. Na kartach książki czytelnik znajdzie miłość, zazdrość, wielki ból i ogromne szczęście, rozczarowania i nadzieje, czyli … samo życie. Postaci pojawiające się w książce to ludzie z krwi i kości, ani dobrzy ani źli. Po prostu tacy, jak wszyscy. Ze swoimi wadami i zaletami idą przez życie, popełniając błędy i nie dostrzegając prawdy, która dla nas – czytelników jest oczywista.
Gorąco polecam

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://sladami-ksiazki.blogspot.com/

Czym jest miłość? Czy dane nam będzie kiedyś zgłębić jej tajemnice? Czasem do pełni szczęścia wiodą kręte ścieżki. Łatwo się na nich zagubić i rozminąć. Czy tak naprawdę znamy tych, których kochamy? Zosia Knyszewska, którą pamiętamy z „Trybu warunkowego” Hanny Cygler, przez lata była uwikłana w miłość do swojego wyobrażenia o Marcinie. Tak. Tylko do wyobrażenia, bowiem...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    634
  • Chcę przeczytać
    262
  • Posiadam
    79
  • Ulubione
    23
  • 2013
    15
  • 2014
    12
  • Hanna Cygler
    10
  • Literatura polska
    9
  • Teraz czytam
    6
  • 2012
    5

Cytaty

Więcej
Hanna Cygler Deklinacja męska/żeńska Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także