Deklinacja męska/żeńska

Cykl: Zosia Knyszewska (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
Zosia Knyszewska, Hanna Cygler
Cassiel

Kontynuacja Trybu warunkowego- dalsze losy Zosi Knyszewskiej Kontynuacja Trybu warunkowego Zosia Knyszewska wkracza w dorosłość, a w Polsce trwa prawdziwa rewolucja przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Trudno odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Tragiczna śmierć ukochanego Marcina, rozczarowanie codziennością, próby ponownego ustabilizowania życia potęgują jeszcze traumę....

Kontynuacja Trybu warunkowego- dalsze losy Zosi Knyszewskiej

Kontynuacja Trybu warunkowego

Tragiczna śmierć ukochanego Marcina, rozczarowanie codziennością, próby ponownego ustabilizowania życia potęgują jeszcze traumę. Zarazem też przyspieszają decyzję o wyjeździe Zosi do Anglii.

Zanim jednak spakuje walizki, spotka Witka, faceta, który może wyprowadzić ją z marazmu i przygnębienia. Jednak decyzja o wyjeździe jest nieodwołalna. Czy Zosia i Witek jeszcze się spotkają, czy czas, w którym przyszło im żyć, jest dobrym czasem na miłość?

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/

Dalsze pogmatwane uczuciowe losy Zosi i Witka. Obok rodzina i przyjaciele.
Druga część wydaje mi się lepsza.
Akcja toczy się na tle przemian zachodzących w Polsce w latach 80-tych i 90-tych.
Opowieść bardzo mnie wciągnęła, dobrze się czytało. Autorka zaskakiwała, nie dała się nudzić. Pełna uczuć, sprzeczności, trudnych wyborów, zagubienia, radości i smutku...
Zaraz sięgam po część trzecią :)

Gosia | 2017-04-28
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Po śmierci Marcina Zosia nie może się odnaleźć w kraju i postanawia wyjechać do Anglii. Znowu na jej drodze pojawia się Witek, z którym Zosia postanawia związać swoje życie. W kraju powstaje Solidarność i Witek angażuje się w politykę.

Teresa | 2018-07-13

Z wielką ciekawością sięgnęłam po kolejną część opowiadającą dalsze losy Zosi Knyszewskiej. Druga część tak samo ciekawa jak pierwsza to przez lekki styl i intrygująca fabułę którą czyta się jednym tchem.Wraz z bohaterką przeżywamy rozterki i radości burzliwych lat 80 w tle.Życie rodziny i znajomych Knyszewskich jest momentami bardzo wciągające ze nie można się wręcz oderwać od czytania.Kibicuję bohaterce od samego początku w jej wyborach które nie zawsze są dla niej dobre Polecam.

Madi | 2014-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Muszę przyznać,że tą część przygód o Zosi Knyszewskiej czytało mi się jakoś bardzo długo.Zabrakło bodźca,któryby spowodował chęć czytania książki bez przerwy-spoglądając co jakiś czas na książkę wolałam zająć się czymś innym,ale w końcu zawzięłam się w sobie i dokończyłam ją.
To nie znaczy ,że powieść była zła.Nie!-Ot zwykła proza życia.

Kasiek | 2014-09-26
Przeczytana: 25 września 2014

Druga część, jak dla mnie, jeszcze lepsza niż pierwsza. Usiadłam i przeczytałam ją jednym tchem. Tyle się w niej dzieje, że czasami trudno nadążyć za akcją. Burzliwe losy głównych bohaterów przeplatają się z zawiłymi losami ich przyjaciół i rodziny. Wszystko to na tle zmieniającej się sytuacji społecznej i politycznej. Jesteśmy świadkami wielkich przemian w naszym kraju, co dodatkowo nastraja czytelnika nostalgicznie. Książka warta zarwania nocy i zapadająca w myślach, polecam.

Kachusek | 2014-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Równie dobra jak Tryb warunkowy, zamówiłam trzecią część, żeby poznać dalsze losy Zosi :)

zeida | 2013-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Hanna Cygler pisze w tak ciekawy sposób, że kolejną noc spędziłam, czytając tym razem drugi tom przygód Zosi, nie mogąc się wprost oderwać !
Niestety, główna bohaterka coraz bardziej mnie irytuje. Gdy tylko pochowała swoją największą miłość, natychmiast rzuca się w ramiona innemu. Potrafi szybko wybaczyć gwałt i inne dziwne zachowania partnera. Gdy dzieje się źle w związku - żałuje, że nie jest z jeszcze innym facetem. W książce wciąż się dużo dzieje - wyjazdy, przeprowadzki, zdrady i nowe miłości bohaterów. Trudno się połapać, czy ktoś już z kimś był, czy jeszcze go nie sprawdził :)Pełna swoboda obyczajów. Ale bez wątpienia książka jest dobra i polecam.

Bzibzioh | 2016-05-29
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 29 maja 2016

Codzienność małżeńska, rodzinna i zawodowa Zosi przeplatana jest dramatycznymi wydarzeniami, które Zosia często przeżywa zbyt pompatycznie. Autorka wpada w ton podniosły i sztuczny, opisując emocje swojej bohaterki.

Kasia | 2015-06-10

II część opowieści o Zosi i Witku . Bardzo dobrze się czyta. Opowieść toczy się zarówno w Anglii jak i w Polsce. Bohaterowie nie stracili nic ze swego kolorytu.
Naprawdę warto sięgnąć po tę książkę

Cassiel | 2012-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2012

,,Będziesz mógł osiągnąć wszystko. Nigdy nie wolno ci przestać marzyć!''

Pamiętacie jak kilka dni temu wychwalałam pierwszą część z serii o Zosi Knyszewskiej? Dzisiaj chcę napisać parę słów o drugim tomie, a mianowicie ,,Deklinacji męskiej/żeńskiej'', na którą nie musiałam (na szczęście!) długo czekać. Co tym razem Hanna Cygler zrobi z życiem głównej bohaterki? Gdzie ją wyślę, z kim zwiąże? O tym za chwilę.

Zosia Knyszewska po stracie swojego ukochanego musi ułożyć sobie życie od nowa, a nie pomaga jej w tym decyzja, którą podjęła na klatce schodowej z Witkiem. Wkrótce wyjeżdża do Anglii z myślą o tym, aby się czymś zająć i by marzec nadszedł jak najszybciej. Data jej powrotu do Polski ulega jednak zmianie, a przez to całe życie kobiety przewraca się do góry nogami. Poznaje wiele nowych wspaniałych osób i spotyka również na swojej drodze ludzi, z którymi najlepiej nie chciałaby mieć więcej do czynienia. Czy jej nowy przyjaciel stanie się kimś więcej? Czy możliwe jest, żeby...