Deklinacja męska/żeńska

Cykl: Zosia Knyszewska (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
Zosia Knyszewska, Hanna Cygler
Cassiel

Kontynuacja Trybu warunkowego- dalsze losy Zosi Knyszewskiej Kontynuacja Trybu warunkowego Zosia Knyszewska wkracza w dorosłość, a w Polsce trwa prawdziwa rewolucja przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Trudno odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Tragiczna śmierć ukochanego Marcina, rozczarowanie codziennością, próby ponownego ustabilizowania życia potęgują jeszcze traumę....

Kontynuacja Trybu warunkowego- dalsze losy Zosi Knyszewskiej

Kontynuacja Trybu warunkowego

Tragiczna śmierć ukochanego Marcina, rozczarowanie codziennością, próby ponownego ustabilizowania życia potęgują jeszcze traumę. Zarazem też przyspieszają decyzję o wyjeździe Zosi do Anglii.

Zanim jednak spakuje walizki, spotka Witka, faceta, który może wyprowadzić ją z marazmu i przygnębienia. Jednak decyzja o wyjeździe jest nieodwołalna. Czy Zosia i Witek jeszcze się spotkają, czy czas, w którym przyszło im żyć, jest dobrym czasem na miłość?

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/rebis/

Gosia | 2017-04-28
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Po śmierci Marcina Zosia nie może się odnaleźć w kraju i postanawia wyjechać do Anglii. Znowu na jej drodze pojawia się Witek, z którym Zosia postanawia związać swoje życie. W kraju powstaje Solidarność i Witek angażuje się w politykę.

Madi | 2014-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Muszę przyznać,że tą część przygód o Zosi Knyszewskiej czytało mi się jakoś bardzo długo.Zabrakło bodźca,któryby spowodował chęć czytania książki bez przerwy-spoglądając co jakiś czas na książkę wolałam zająć się czymś innym,ale w końcu zawzięłam się w sobie i dokończyłam ją.
To nie znaczy ,że powieść była zła.Nie!-Ot zwykła proza życia.

Kasiek | 2014-09-26
Przeczytana: 25 września 2014

Druga część, jak dla mnie, jeszcze lepsza niż pierwsza. Usiadłam i przeczytałam ją jednym tchem. Tyle się w niej dzieje, że czasami trudno nadążyć za akcją. Burzliwe losy głównych bohaterów przeplatają się z zawiłymi losami ich przyjaciół i rodziny. Wszystko to na tle zmieniającej się sytuacji społecznej i politycznej. Jesteśmy świadkami wielkich przemian w naszym kraju, co dodatkowo nastraja czytelnika nostalgicznie. Książka warta zarwania nocy i zapadająca w myślach, polecam.

zeida | 2013-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Hanna Cygler pisze w tak ciekawy sposób, że kolejną noc spędziłam, czytając tym razem drugi tom przygód Zosi, nie mogąc się wprost oderwać !
Niestety, główna bohaterka coraz bardziej mnie irytuje. Gdy tylko pochowała swoją największą miłość, natychmiast rzuca się w ramiona innemu. Potrafi szybko wybaczyć gwałt i inne dziwne zachowania partnera. Gdy dzieje się źle w związku - żałuje, że nie jest z jeszcze innym facetem. W książce wciąż się dużo dzieje - wyjazdy, przeprowadzki, zdrady i nowe miłości bohaterów. Trudno się połapać, czy ktoś już z kimś był, czy jeszcze go nie sprawdził :)Pełna swoboda obyczajów. Ale bez wątpienia książka jest dobra i polecam.

Kasia Chabło | 2015-06-10

II część opowieści o Zosi i Witku . Bardzo dobrze się czyta. Opowieść toczy się zarówno w Anglii jak i w Polsce. Bohaterowie nie stracili nic ze swego kolorytu.
Naprawdę warto sięgnąć po tę książkę

Bzibzioh | 2016-05-29
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki
Przeczytana: 29 maja 2016

Codzienność małżeńska, rodzinna i zawodowa Zosi przeplatana jest dramatycznymi wydarzeniami, które Zosia często przeżywa zbyt pompatycznie. Autorka wpada w ton podniosły i sztuczny, opisując emocje swojej bohaterki.

Cassiel | 2012-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2012

,,Będziesz mógł osiągnąć wszystko. Nigdy nie wolno ci przestać marzyć!''

Pamiętacie jak kilka dni temu wychwalałam pierwszą część z serii o Zosi Knyszewskiej? Dzisiaj chcę napisać parę słów o drugim tomie, a mianowicie ,,Deklinacji męskiej/żeńskiej'', na którą nie musiałam (na szczęście!) długo czekać. Co tym razem Hanna Cygler zrobi z życiem głównej bohaterki? Gdzie ją wyślę, z kim zwiąże? O tym za chwilę.

Zosia Knyszewska po stracie swojego ukochanego musi ułożyć sobie życie od nowa, a nie pomaga jej w tym decyzja, którą podjęła na klatce schodowej z Witkiem. Wkrótce wyjeżdża do Anglii z myślą o tym, aby się czymś zająć i by marzec nadszedł jak najszybciej. Data jej powrotu do Polski ulega jednak zmianie, a przez to całe życie kobiety przewraca się do góry nogami. Poznaje wiele nowych wspaniałych osób i spotyka również na swojej drodze ludzi, z którymi najlepiej nie chciałaby mieć więcej do czynienia. Czy jej nowy przyjaciel stanie się kimś więcej? Czy możliwe jest, żeby...

justi | 2011-09-18
Przeczytana: 18 września 2011

Czyta się świetnie, ale w pewnym momencie zaczyna przypominać Harlequina....
Poza tym ciekawie zbudowane postacie, niespodziewane zwroty akcji, ładny język. Można rozpoznać autorkę. Podobała mi się.

Natula | 2012-07-29
Przeczytana: 27 lipca 2012

Z twórczością Hanny Cygler zetknęłam się całkiem niedawno, szczęśliwie udało mi się przeczytać pierwszy tom tryptyku opowiadającego o losach rezolutnej Zosi Knyszewskiej, „Tryb warunkowy”. Bardzo przyjemnie było poddać się lekturze z życiową fabułą, realnymi bohaterami i sugestywnym tłem wydarzeń, więc kiedy trafiła do mnie kontynuacja powieści o fleksyjnym tytule „Deklinacja męska/żeńska” ucieszyłam się niezmiernie; zapowiadało się kolejne interesujące spotkanie.

Żeby nie zdradzić zbyt wiele, napiszę tylko, że burzliwy związek Zosi zakończył się bardzo tragicznie. Bolesne doświadczenia ostatnich dni powodują, że Zosia zaczyna dostrzegać to, na co wcześniej nie zwracała uwagi, uzmysławia sobie również, że jej dawna fascynacja niebieskookim fotografem nie minęła, wręcz przeciwnie...wybuchła i przerodziła się w miłość, co więcej, Witek już nie kryje się ze swoimi uczuciami, kocha Zosię i chce z nią być, tylko jak pogodzić przeszłość z teraźniejszością, tym bardziej, że przed chwilą...

Kachusek | 2014-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Równie dobra jak Tryb warunkowy, zamówiłam trzecią część, żeby poznać dalsze losy Zosi :)

Przeczytaj wywiad z Hanną Cygler

Czy podróżowanie odgrywa dużą rolę w jej życiu? Po jakie książki siega najczęściej? Czy chciałaby, aby któraś z jej powieści została zekranizowana? Odpowiedzi autorki na te i wiele innych pytań znajdziecie w wywiadzie!