Wśród kanibali. Wyprawy kobiet niezwykłych.

Tłumaczenie: Ewa Adamska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Na Krańce Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: National Geographic
Living with cannibals and other women's adventures
Nat

Na kartach tej książki znajdziemy inspirujące, niekiedy tragiczne, często pełne humoru opowieści o poszukiwaczkach przygód z trzech stuleci - od XVIII po XX wiek. Okrążymy świat z damami, które na przekór wiktoriańskiej etykiecie wyruszały samotnie w dalekie podróże do Afryki, Japonii czy na egzotyczne Borneo, do krainy łowców głów. Będziemy także świadkami bicia rekordów przez takie współczesne sławy, jak Sylwia Earle, badaczka oceanów, która zyskała sobie przydomek "Jej Królewska Głębokość", czy Catherine Destivelle, piękna francuska supergwiazda alpinizmu.

[National Geographic, 2001]

Wstęp: Reeve Lindbergh

Renata | 2013-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2013

Autorka kreśli portrety odważnych kobiet, które wbrew przeciwnościom podążały za swoimi marzeniami i pasją. Przeczytasz tutaj o pionierkach, które udowadniały sobie i światu, że w górach, w powietrzu, w oceanach, a nawet w kosmosie, kobieta sprawdza się równie dobrze - jak nie lepiej - od mężczyzny. Można czerpać inspirację, brać przykład, ale przede wszystkim dobrze jest - wiedzieć i pamiętać - kto przetarł szlaki współczesnym pasjonatkom podróży i przygód.

Wiedzma60 | 2011-05-19
Przeczytana: 15 maja 2011

ksiązka tylko prowokuje do poczytania o kobietach ledwo wspomnianych , ale tyle też dobrze...

Ireth | 2016-07-28
Na półkach: 2016, Przeczytane