Co, gdzie, kiedy? Zdarzenia, które zmieniły świat

Tłumaczenie: A.Korwin-Kowalewska, R.P.Palewicz, A.Płażewska, T.J.Popielicki
Wydawnictwo: Reader's Digest
When, Where, Why and How it Happened?
83-905429-8-6
Jeanpaul

Książka zawiera informacje od 2500 p.n.e. od narodzin historii poprzez czasy 44 p.n.e.zamordowanie Juliusza, poprzez w 33 r Jezus Chrystus na krzyżu umiera,poprzez w 1431 r Joanna d Arc na stosie,poprzez w 1853 otwarcie Japonii na Zachód, poprzez w 1903 r pierwszy lot maszyną silnikową, poprzez w 1933 Hitler zostaje kanclerzem,poprzez w 1963 zamordowanie prezydenta Kennedy ego,poprzez w 1989 r upadek komunizmu aż do 2000 r .Opisane są wydarzenia w Europie,Azjii, Ameryce i Afryce.Liczne fotografie.

źródło opisu: Szerlok.pl

źródło okładki: Księgarnia u Karola

Mollinka_90 | 2016-07-30
Przeczytana: 2005 rok

Świetna pozycja dla wszystkich interesujących się historią świata od prehistorii do współczesności.
Porządkuje w kolejności chronologicznej najważniejsze zdarzenia, które zmieniły losy świata. Każde z opisanych wydarzeń ma podane w przystępnej formie podstawowe informacje na swój temat, poczynając od daty, poprzez przyczyny i skutki do najmniej znanych szczegółów i ciekawostek.
Lektura świetna zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Na końcu kalendarium z podziałem na najważniejsze wydarzenia w danym okresie historycznym dla poszczególnych kontynentów.
W czasach, gdy Internet nie był powszechny w każdym domu, ta książka wielokrotnie ratowała mnie na lekcjach historii. Lubię do niej wracać nawet teraz, a dobre jest to, że można ją czytać na wyrywki, gdy chce się sobie jakieś wydarzenie przypomnieć. Wartościowa książka.

pizmak | 2011-01-28

Myślę że to dobra pozycja dla młodszych czytelników, oraz dla kogoś kto chce szybko prześledzić historię i poznać pobieżnie ważniejsze wydarzenia, bez zawracania sobie głowy szczegółami, sporo ilustracji.

Jeanpaul | 2011-10-02
Przeczytana: 30 września 2011

Bardzo dobra książka, która pomoże nam uporządkować naszą wiedzę o najważniejszych wydarzeniach w historii ludzkości. Od prehistorii do czasów współczesnych poprzez wszystkie dziedziny życia - po prostu historia człowieka w pigułce.

clisha | 2011-05-29
Przeczytana: 1999 rok

Zbiór ciekawostek, wiele mistycznych, magicznych, generalnie - z każdej dziedziny wiedzy; bogato ilustrowana. Polecam

bandrey | 2012-04-30
Przeczytana: 03 stycznia 2012

dla ciekawych świata ludzi ! polecam !

Makila | 2016-11-15
portos | 2016-10-10