Podpatrując świętych

Saint Watching
83-7129-997-4
religia
emm

"Podpatrując świętych" to lektura pasjonująca i bardzo nietypowa. "Muśnięte piórem" zarysy sylwetek przeszło pięćdziesięciu świętych, subiektywne skrótowe oddanie ich osobowości, bez analiz i uczonych wywodów teologicznych. Phyllis McGinley nie kryje swych sympatii lub niechęci. Można się z nią nie zgadzać, ale nie sposób czytać tę książkę bez emocjonalnego przeżycia, zaciekawienia, chęci wzbogacenia wiadomości o życiu świętych. Poczucie humoru autorki i nietypowe spojrzenie na prezentowane postaci sprowadza je z wyżyn piedestału na ziemię, czyni je bardziej nam bliskimi.

Saszetka | 2015-03-18

Dla mnie zbyt dużo skakania po życiorysach. Przeczytałam książkę ok 2 tygodni temu i właściwie nie pamiętam ani jednej z wymienionych postaci

jolajka | 2011-04-11

Warto czasem spojrzeć na świętych jak na zwykłych ludzi, bo przecież takim byli w swej świętości