Fullmetal Alchemist t. 3

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: Fullmetal Alchemist (tom 3)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Hagane no Renkinjutsushi
manga, FMA, Edward Elric, alchemia
komiksy
Oceansoul

Dwaj bracia, Edward i Alphonse Elric, za pomocą alchemii podejmują rozpaczliwą próbę przywrócenia życia zmarłej matce. Niestety, transmutacja kończy się niepowodzeniem. Ostatkiem sił Edwardowi udaje się przywołać z zaświatów duszę, Alphonsa i zamknąć ją w metalowej zbroi, jednak cena, jaką przychodzi mu za to zapłacić, jest wysoka - musi poświęcić w zamian swoją prawą rękę. Bracia składają przysięgę, że pewnego dnia odzyskają wszystko to, co utracili....

źródło okładki: http://www.jpf.com.pl/

lullaby96 | 2014-10-17
Na półkach: Przeczytane, Manga/Manhwa
Przeczytana: 17 października 2014

Akcja toczy się naprawdę szybko, ale mi się tak wydaje, gdyż tak szybko udaje mi się nabyć/dostać kolejne tomiki, ale chyba do czasu.
Najbardziej mnie rozśmieszył dodatkowy rozdział, w którym to Ed z Royem toczą bitwę. Szkoda tylko, że tak jak w anime (tylko nie pamiętam, w której serii) nie ukazali tego jak walczą. Jednak uśmiech malował się na mej twarzy.
Nie wiem czemu Winry nadal pozostaje postacią, której jakoś nie umiem ścierpieć. Tak jak w anime jej nie lubiłam, to w mandze pozostaję przy tym samym stanowisku. Nie przepadam za nią, choć sam pomysł dziewczyny - protetyka bądź dziewczyny - mechanika jest po prostu genialny.
Mimo, że znam całą historię to na nowo wszystko przeżywam, np. na nowo bardzo przeżyłam fakt, jak chłopaki złamali szyfr by poznać wyniki badań doktora Marcoh. Teraz tylko brać się za kolejne tomiki!

Zielony | 2015-09-28
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 27 września 2015

Hiromu Arakawa za ten tom powinien dostać solidny ochrzan! Przerywanie historii w takim momencie powinno być prawnie zakazane.

Jak widać trzeci tom "FullMetal Alchemist" nie odbiega poziomem fabuły od poprzednich dwóch. Tym razem Arakawa postanowiła przybliżyć nam co-nieco przeszłość Edwarda i Alphonse'a stąd spokojniejszy, i nieco refleksyjny pierwszy rozdział. Jednak po pierwsze jest on bardzo ciekawy, po drugie znacznie przybliża nam bohaterów, którzy z tomu na tom nabierają w moich oczach rumieńców o charakteru.

To jednak nie jedyny atut trzeciego tomu. Po przeciwnej stronie jest świetna historia z notatkami doktora Marcoha, droga jaką przebyli bohaterowie, by je zdobyć i odczytać, wreszcie zwieńczenie tomiku, czyli długa i efektowna walka w opuszczonym więzieniu.

Po raz kolejny Hiromu Arakawa zadziwiła mnie sposobem opowiadania historii. Mimo, że 1/3 tego tomiku to walka, jest tu masę dialogów. i nawet te momenty, się czyta a nie ogląda. Dosłownie, przez cały tomik jest...

Aleksandra | 2013-11-02

Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych mang fantasy. Postacie może i są przewidywalne, ale w tym wszystkim zabawne i łatwo się z nimi utożsamić.
Zdaje mi się, że ta manga spełnia wszystkie wymogi gatunku i to w pięknym stylu.

książek: 1949
Aiwlys | 2013-01-22
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: 2007 rok

Ten tom oczywiście dostaje wielkiego plusa za "szefostwo" oraz Mustanga.

EmilyStrange | 2012-06-18
Przeczytana: 19 czerwca 2012

Ekipa z centrali wymiata xD

| 2012-02-23
Przeczytana: 15 lutego 2012