Fullmetal Alchemist t. 4

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fullmetal Alchemist". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Hagane no Renkinjutsushi
83-7471-059-4
manga, FMA, Edward Elric, alchemia
komiksy
Oceansoul

Dwaj bracia, Edward i Alphonse Elric, za pomocą alchemii podejmują rozpaczliwą próbę przywrócenia życia zmarłej matce. Niestety, transmutacja kończy się niepowodzeniem. Ostatkiem sił Edwardowi udaje się przywołać z zaświatów duszę, Alphonsa i zamknąć ją w metalowej zbroi, jednak cena, jaką przychodzi mu za to zapłacić, jest wysoka - musi poświęcić w zamian swoją prawą rękę. Bracia składają przysięgę, że pewnego dnia odzyskają wszystko to, co utracili....

lullaby96 | 2014-10-18
Przeczytana: 18 października 2014

Muszę przyznać, że prawie się rozpłakałam czytając ten tomik. Tak silne emocje wywołała we mnie scena pogrzebowa Hughes'a. Nie mogłam się pogodzić z tym i ten ból, który łapał za serce, kiedy Ed tak beztroską twierdził, że wrócą do Centrali i będą mogli mu podziękować za wszystko.
Również moment, kiedy to Al oskarżył Ed'a o sztuczne wspomnienia. Ten fragment mnie w anime osłupił i tak samo było teraz. Na swój sposób "lubię" tą scenę, ponieważ można dostrzec łączącą ich więź w momencie, kiedy Al biegnie się pogodzić z bratem.
Również po raz kolejny ubawiłam się przy dodatkowym rozdziale na temat przygarnięcia Black Hayate przez Hawkeye. Śmieszy mnie musztra jaką robi szczeniakowi. Bądź też kolejne dodatkowe rozdziały o Mustangu, który pragnie mieć własny harem, bądź też kotach(kocham kociaki!).

Aleksandra | 2013-11-02

Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych mang fantasy. Postacie może i są przewidywalne, ale w tym wszystkim zabawne i łatwo się z nimi utożsamić.
Zdaje mi się, że ta manga spełnia wszystkie wymogi gatunku i to w pięknym stylu.

Jak oni mogli tak wcześnie zabić Hughesa?!! Znaczy, okej, ogółem zabicie Hughesa jest okrutne, ale jeszcze tak prawie na początku... ;____;

EmilyStrange | 2012-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Najsmutniejszy jak dotąd tom. Bonusowe "Mini historyjki" od autorki nieco poprawiają humor po wcześniejszych przeżyciach.

Aiwlys | 2013-01-24
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: 2007 rok

Głupi nawyk zaglądania na ostatnie strony. Ale i tak stwierdzam, że tomik bardzo dobry.

| 2012-02-23
Przeczytana: 15 lutego 2012