Death Note #2: Połączenie

Okładka książki Death Note #2: Połączenie
Takeshi ObataTsugumi Ohba Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Death Note (tom 2) Seria: Death Note komiksy
komiksy
2007-11-01
Data 1. wydania:
2005-11-08
Paweł Dybała
dramat tajemnica psychologiczny siły nadprzyrodzone shounen manga

Okładka książki Death Note Special One-Shot Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Ocena 10,0
Death Note Spe... Takeshi Obata, Tsug...
Okładka książki Bakuman #20 Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Ocena 7,3
Bakuman #20 Takeshi Obata, Tsug...
Okładka książki Bakuman #19 Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Ocena 7,2
Bakuman #19 Takeshi Obata, Tsug...
Okładka książki Bakuman #18 Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Ocena 7,1
Bakuman #18 Takeshi Obata, Tsug...

Kontynuujemy przygodę, ale tu zaczyna się robić duszno i nerwowo. Light lekko zaczyna schizować, a i L ma chwilę słabości. Mimo wszystko to nadal wspaniała fabuła, trzymająca w napięciu i świetnie prowadzona zarówno kreską, jak i klimatem. Daję o gwiazdkę niżej niż poprzednio bo niczym specjalnym - w porównaniu ze startem serii - nie uderza.

Do tej serii mam ogromny sentyment, Death Note był pierwszym obejrzanym przeze mnie anime. Ostatnio znalazłam na półce zapomniany pierwszy tom mangi kupiony przed laty przez mojego tatę i stwierdziłam, że wypadało by w końcu zapoznać się z oryginałem.

Zawsze najbardziej lubiłam początek serii i nadal się to nie zmieniło. Należę do grupy która uważa, że po śmierci wiadomej osoby poziom zdecydowanie spada. Dodatkowo w początkowych odcinkach (i tomach) rozkminy bohaterów nie są jeszcze przekombinowane. W każdym razie podczas lektury papierowej wersji bawię się na razie bardzo dobrze. Tom drugi to głównie rozwiązanie problemu z agentami FBI i utworzenie oddziału ścigającego Kirę.

Pisząc o wersji komiksowej trzeba wspomnieć o kresce Obaty. Bardzo lubię styl jego rysunków, ich dynamikę, i różnorodność projektów postaci. Miło gdy w końcu bohaterowie różnią się czymś więcej niż włosami. Mogę się jedynie przyczepić do mimiki L'a, która w wielu momentach wychodzi groteskowo, ale cóż, taki urok tej postaci ;)

To dopiero drugi tom(z 12!), lecz akcja pędzi jak szalona. L sprawdza wszelkie poszlaki dotyczące Kiry. Morderca nie próżnuje, lecz mamy wrażenie, że siła dedukcji tajemniczego L jest wielka i powoli siedzi już Kirze z nożem na gardle. Bardzo dobrze się czyta tę mangę, nie bez powodu ten tytuł wciąż zajmuje wysoką pozycję wśród dzieł M&A;)

Light jest w swoim żywiole. Choć ścigają go nie tylko policjanci z Japonii, ale i amerykańskie FBI, on nadal jak gdyby nigdy nic udaje grzecznego, zaabsorbowanego egzaminami czy zainteresowanego rpacą ojca chłopakiem. Jednak nie próżnuje: jeden po drugim pozbywa się kolejnych przeszkadzających mu w byciu prawdziwym mesjaszem (ale takim bez poświęcania się!) narodu, a może i całego świata.

Jednak nie samym Lightem i Kirą żyje czytelnik drugiego tomu Death note’a. Pojawia się druga ciekawa osoba, nasz protagonista L. Wcześniej znaliśmy tylko jego ukryte przesłanie, teraz zaś poznajemy jak wygląda, jak mieszka oraz jakie ma tiki nerwowe. W końcu nawet genialni detektywi mogą mieć jakieś dziwactwa, prawda? Razem z sześciorgiem funkcjonariuszy tokijskiej policji będzie po kryjomu rozwiązywał co takiego tak naprawdę przekazuje im Kira i dociekał jaki kolejny krok zrobi. Walka dopiero się zaczyna!

Więcej na https://www.monime.pl/nazywaja-mnie-smierc-death-note-tom-2/

Miało się skończyć na jednym tomie...ale coś mnie przyciągnęło i ponownie rozpoczęłam przygodę z Death Note. Miałam przeczytać tylko jeden rozdział... ale coś mnie porwało i odłożyłam dopiero gdy przeczytałam całość...
W prawdziwym życiu potrafię dotrzymać obietnic, jeśli zaś chodzi o te książkowe to nigdy jeszcze mi się nie udało. Nie napiszę już nic nowego i czuje, że przy opiniowaniu kolejnych tomów będę mieć ten sam problem. Death Note jest po prostu doskonały. Jest tak idealnie skonstruowany i przemyślany, że czasami mój mózg nie nadąża z rozumowaniem. Nic tylko zatopić się w czytaniu.

Nie mam czego zarzucić drugiemu tomowi, jest równie wciągający jak pierwszy, ale nie spodziewałam się, że już tutaj zostanie przedstawiona postać L'a, a najlepsze było jak czytałam to jeszcze na wolnej lekcji (znowu.. :D) i kiedy doszłam do momentu kiedy ujawniono wizerunek L'a, zaczęłam o tym rozmawiać z kolegą, który pożycza mi Death Nota, a on w którymś momencie: "ale wiesz, że L był już pokazany na okładce, nie?" ... Moja mina musiała być bezcenna. :D

Chciałam na razie tylko zajrzeć do drugiej części, ale mnie wessało i odłożyłam dopiero jak skończyłam. Naprawdę świetna rozrywka, trzymająca w napięciu do samego końca.

Light poznaje dane agenta, który go sprawdza, czy aby zapewnić sobie bezpieczeństwo będzie w stanie zlikwidować osobę, nie będącą przestępcą? Rozwiązanie jest dość porażające, pojawia się też nowa żeńska postać, ciekawa, inteligentna i intrygująca. Postać L jak dla mnie trochę zawodzi. Spodziewałam się czegoś troszkę innego.

Ale walka na umysły trwa nadal. Light zostaje coraz bardziej osaczony. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że autentycznie czułam to napięcie i pochłaniałam ten tom, żeby się dowiedzieć, co wymyśli Light i co pocznie z tym L. I w tym wszystkim Ryuk, który chyba nie spodziewał się, że jego notes spowoduje aż taki ciąg zdarzeń. Naprawdę polecam, dla mnie kawał świetnej rozrywki.

Nie można po prostu nie dać maksa tych gwiazdek!
Ta manga ma w sobie jakąś magię, która pozwala Ci zamiast tylko czytać, to znaleść się w tym świecie!
Manga cały czas trzyma poziom, ciągle pojawiają się zwroty akcji, z każdą nową stroną wstrzymujesz oddech do czasu przewrócenia kartki.
Po prostu ta manga zachwyciła mnie swoim humorem, błyskotliwością i przemyślaną akcją!

Nie można po prostu nie dać maksa tych gwiazdek!

Na półkach: , , , ,

L to zdecydowanie najciekawsza i najbadziej ekscentryczna postać w mandze! Nadaje zupełnie nowy tor fabule, a jego dziwactwa śledzi się z ciekawością. Pojedynek L vs Light to najciekawszy wątek mangi!

równie dobry, co pierwszy tom. akcja niezmiennie się rozwija i staje się coraz bardziej wciągająca. trudno oderwać się od czytania

Dodaj cytat z książki Death Note #2: Połączenie