Kto zbudował Księżyc

Who Built the Moon?
978-83-241-2787-0
Układ Słoneczny, Księżyc
Kamil

Dlaczego wielu specjalistów przypuszcza, że Księżyc jest pusty w środku? Dlaczego obraca się z prędkością równą dokładnie jednej setnej prędkości obrotu Ziemi wokół swojej osi? Dlaczego jest dokładnie 400 razy mniejszy od Słońca i dokładnie 400 razy bliższy Ziemi niż Słońce? I dlaczego system geometrii i jednostek miar używany w epoce kamiennej idealnie sprawdza się w odniesieniu do Księżyca?

Lubie_rower | 2013-05-12
Przeczytana: 12 maja 2013

Wszystkie opisane tutaj zależności matematyczne są niezmiernie ciekawe, jednak dane liczbowe często są przybliżane tak by pasowały do treści książki, więc książka wysuwa ciekawą hipotezę, na której potwierdzenie jednak lub zaprzeczenie będziemy musieli jeszcze poczekać.

Mnietek | 2013-03-07

Bardzo dobra książka, mnóstwo poważnych faktów w świetle których autorzy są zmuszeni zadać tytułowe pytanie. Nie dla ludzi z klapami na oczach i umyśle.

Dreams_Lady | 2012-01-25

Bardzo interesujący opis, widać, że to dla osób, co lubią filozofować ;-) Chciałabym przeczytać.

UraOmote | 2012-11-02

Bardzo chciałabym przeczytać tę książkę, niestety nigdzie nie można jej znaleźć.

5AL0M0N | 2016-11-25
fredzo | 2016-10-30