Wielkość i upadek Babilonii

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Greatness that was Babylon
historia
Krzysiek

Henry William Frederick Saggs, profesor na Uniwersytecie Londyńskim, wykładowca języka akadyjskiego, autor wielu prac z dziedziny historii i kultury starożytnego Wschodu, jest wybitnym znawcą tych problemów i cenionym naukowcem. Książka jego "Wielkość i upadek Babilonii" jest jednym z wybitnych współczesnych dzieł, które w sposób wyczerpujący, wszechstronny i przystępny obrazują dzieje...

Książka jego "Wielkość i upadek Babilonii" jest jednym z wybitnych współczesnych dzieł, które w sposób wyczerpujący, wszechstronny i przystępny obrazują dzieje starożytnej Mezopotamii ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju cywilizacyjnego Asyrii i Babilonii.

Babilonia jest kolebką cywilizacji europejskiej i wiele jej osiągnięć z różnorakich dziedzin, jak literatura, nauka, architektura, sztuka, przeszło do naszego kręgu kulturowego. Wiele też z postaw, praktyk i sposobów myślenia, wywodzących się z tamtej epoki, przetrwało do naszych czasów.

[tekst z obwoluty]

[Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1973]