Witaj w piekle

Wydawnictwo: Muza
Welcome To Hell
Bangkok, Tajlandia, więzienie
Jaro

Autobiografia Colina Martina to historia niewinnego człowieka, walczącego o przetrwanie w jednym z najniebezpieczniejszych więzień świata. "Witaj w piekle" zabiera czytelnika za kraty więzienia o bardzo złej sławie, zwanego "Hiltonem w Bangkoku". Autor padł ofiarą oszustwa i stracił cały majątek. Skorumpowana tajska policja nie zamierzała przyjść mu z pomocą. Zmuszony do polegania na samym sobie odszukał mężczyznę, który go okradł. Gdy został wciągnięty w bójkę, przypadkowo ugodził i zabił ochroniarza oszusta. Martina aresztowano, pozbawiono prawa do uczciwego procesu i skazano za morderstwo. Spędził w więzieniu osiem długich lat. Jest to niezwykle szczera i często okrutna opowieść o człowieku, któremu raz po raz odmawiano prawa do sprawiedliwego traktowania. Książka opisuje oszustwo, którego autor padł ofiarą, jego aresztowanie, tortury stosowane przez policjantów, niesprawiedliwy proces oraz osiem lat spędzonych w nieludzkich warunkach w tajskim więzieniu.

źródło opisu: Opis autorski

SCP | 2014-12-21
Przeczytana: 20 lipca 2014

Książka wciągająca, zabrałam się za nią żeby odetchnąć od chrapiących współpracowniczek latem i tak spędziłam prawie całą noc gdyż nie mogłam się oderwać nawet na chwilę.
Na prawdę polecam przede wszystkim dlatego, że jest opowiada prawdziwą historię niewinnego mężczyzny. Bohater wierzył w sprawiedliwość świata, który brutalnie sprowadził go na ziemię.

Nika | 2014-04-28

Chyba absurd to za mało, by opisać historię tego człowieka... Niemożliwe wręcz, że pieniądz jest lekarstwem na wszystko, a brak pieniędzy pośle za kratki nawet niewinnego.
Książka napisana bardzo bezpośrednio, ma swój męski styl, który mi osobiście strasznie przypadł do gustu.

trianglecloud | 2012-01-17
Przeczytana: 08 lutego 2012

Łatwo się czyta.

ceglasta | 2011-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2011

Książka godna polecenia, bardzo mnie wciągnęła. Przeczytana jednym tchem. Jednym słowem nie chciałabym przeżyć tego co Colin.

katerinka | 2011-03-05
Przeczytana: 05 marca 2011

Robi wrażenie, ale tylko dlatego, że to prawdziwa historia, która choć jest przerażająca to jednak nie mogę się oprzeć wrażeniu, że mimo wszystko w niektórych momentach przekoloryzowana, a w innych po prostu nudna i trochę niepotrzebnie zagmatwana.

Jaro | 2010-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2010

Bardzo dobrze przedstawione życie człowieka, który nie domyślając się spisku, stracił całe swoje życie. Pozostało mu tylko zmaganie się z trudną codziennością więziennego życia. Świetnie się czyta i trochę krótka. W pewnych momentach aż trudno uwierzyć w sytuacje opisane w książce. W Tajlandii kraju największej korupcji, nikt nie może liczyć na sprawiedliwość, jeżeli nie ma wystarczających pieniędzy, aby przekupić władze. Polecam każdemu kto lubi prawdziwe historię i tematykę więziennictwa.