Ofiara doskonała

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historie prawdziwe". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Perfect Victin
83-7319-638-2
nastolatka, morderstwo
literatura faktu
Kinqa

Pewnej marcowej nocy w 1999 roku zaginęła piętnastoletnia uczennica szkoły baletowej, Rachel Elizabeth Barber. Nikomu nawet nie przeszło przez myśl, że mogła stać się "doskonałą" ofiarą innej uczennicy. Szczęśliwa, piękna, utalentowana - miała wszystko, czego pragnęła jej zabójczyni. Książka zawiera dwie wersje tej samej historii. Pierwsza to rozdzierająca serce opowieść matki Rachel, Elizabeth Southall, o traumatycznym wydarzeniu w rodzinie, o tym jak udało się im przetrwać tę niewyobrażalną tragedię, a w trakcie śledztwa przekonać władze, że ich córka nie uciekła z domu, lecz zaginęła. Natomiast dziennikarz kryminalny Megan Norris przedstawia to wydarzenie z innego punktu widzenia: relacjonuje, jak prowadzone było śledztwo, opisuje zdumienie specjalistów, gdy odnaleźli dziwne listy morderczyni wysyłane do jej ofiary oraz ukazuje, w jaki sposób policja rozwiązała sprawę zabójstwa Rachel Barber.

Kinqa | 2010-10-08

Chciałabym zachęcić Was do przeczytania tej książki. „Ofiara doskonała ” bardzo mnie poruszyła. Często wracałam do niej myślami.
Pamiętnik rozpoczyna smutna prawda: „W pierwszym tygodniu marca 1999 roku ciało Rachel Elizabeth Barber bezceremonialnie wepchnięto do szafy w mieszkaniu na pierwszym piętrze domu przy Trinian Street na Prahranie, dzielnicy mieszkaniowej niedaleko centrum Melbourne. Czarny, stary kabel telefoniczny nadal zaciskał szyję ofiary.”
Historia Rachel bardzo mnie wzruszyła. Ze smutkiem czytałam wspomnienia jej matki. Najpierw lęk i niepokój związany z zaginięciem córki, później rozpacz i rozdzierające serce cierpienie z powodu straty dziecka. Książka zawiera liczne fotografie; samej Rachel, rodziny pogrążonej w żałobie i na końcu morderczyni. Z przygnębieniem spoglądałam na uśmiechniętą , śliczną twarz Rachel, nastolatki pełnej życia, którą zamordowano z chorobliwej zazdrości.
Myślę, że choć książka jest pełna smutku warto po nią sięgnąć. Zatrważający jest fakt,...

Angela21 | 2013-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Książka nie jest łatwa, więc ciężko mi się ją czytało. Z listów Elizabeth do Rachel zionie smutek i wielka rozpacz. To co spotkało tą rodzinę ze strony znajomych to coś strasznego Nie podobało mi się jak wyrażali się różni biegli o Caroline, bo pokazali ją ze strony jaka to ona jest biedna, a nie że zrobiła coś strasznego. Jak słusznie tutaj pokazano jeżeli mężczyzna by zabił Rachel to na podtekście seksualnie i nie dopatrzyliby się dlaczego to zrobił został by skazany za to, że zrobił/. Nie powinny dochodzić jaka to Caroline jest biedna, bo przeżyła rozwód rodziców, a ile osób to przeżywa normalnie nawet matka Rachel normalnie to zniosła nie powinno mieć to żadnego znaczenia. Było pokazane, że Caroline nie uzyskała pomocy ale jej nie chciała. Najgorsze jest to, że w tym roku Caroline ma prawo szybciej wyjść za dobre sprawowanie ale według mnie ta chora osoba znajdzie następną ofiarę będąc znowu zazdrosna i nic jej nie pomoże jak izolacja. Ta kobieta jest chora i powinna siedzieć...

Karolina | 2011-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2011

Książka, którą trzeba przeczytać. Wzbudza mnóstwo emocji, tym bardziej, że opisuje prawdziwą historię, a większość treści została spisana przez matkę zamordowanej nastolatki. Lektura obowiązkowa dla wszystkich rodziców, może dzięki niej otworzą oczy na pewne zachowania swoich dzieci i na ich niemy krzyk. Niesamowite podczas czytania tej książki jest to, że cały czas uświadamiamy sobie, że nie mamy do czynienia z literacką fikcją - wpisując w google nazwisko ofiary możemy dowiedzieć się kim teraz jest jej chłopak, jak się ułożyło jego życie. Książkę przeczytałam w trzy wieczory, pozostało mi po niej wzburzenie i jakiś żal, że to tak musiało być. Lektura wg mnie obowiązkowa.

Anna | 2011-02-19
Przeczytana: 2006 rok

Według mnie każdy powinien przeczytać tą książkę. Jest bardzo poruszająca i smutna, aczkolwiek bardzo pouczająca. Czytałam ją dawno temu, lecz chętnie przeczytam ją jeszcze na pewno nie jeden raz. Mam nadzieję, że znajdę ją w jakiejś księgarni.

pheeleon1996 | 2012-01-18
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo mi się podobała, chociaż taki okropny koniec spotkał tę biedną dziewczynę ... Ale książka bardzo wciągająca, poruszająca i myślę, że każdy powinien przeczytac !

Ewa | 2011-02-26
Przeczytana: 10 października 2010

Może być, choć miałam spore przerwy, jak na mnie, w jej czytaniu co mówi, że nie jest, aż tak 'porywająca'.

kina | 2012-07-14
Przeczytana: 11 września 2011