Stalowy Szczur idzie do piekła

The Stainless Steel Rat Goes to Hell
837169380X
stalowy szczur, harrison
ania_och

Jim DiGriz, czyli Stalowy Szczur, i jego żona Angelina odpoczywają na planecie Lussuoso. Podczas wizyty w Świątyni Wieczystej Prawdy Angelina zostaje porwana. Stalowy Szczur wraz z synami rozpoczyna poszukiwania i trafia do prawdziwego piekła – na leżącą w innym wszechświecie, obdarzoną inteligencją planetę.

Mamerkus | 2016-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2016

Powieści o Stalowym Szczurze prezentują w zasadzie jednakowy schemat fabularny - szybkie zawiązanie intrygi, nieuchwytny przeciwnik, "zaskakujące" zwroty akcji, dużo sucharów i mało emocji, skoro zawsze będzie na wierzchu dla diGriza. No ale to jest pastisz, o emocje tutaj ciężko. Te zwroty akcji to chyba najbardziej męczący element każdej z powieści, bo zbliża się koniec rozdziału (krótkiego) i czytelnik, jak pies Pawłowa, reaguje "oho, za chwilę twist". No i ile można?
Jedyną zatem atrakcją jest pomysł fabularny, a ten wyszedł w "Stalowym Szczurze idącym do piekła" całkiem niezgorzej. Nie będę tutaj spojlerował, niemniej motywacja głównego badassa całkiem spoko, takie oryginalne spojrzenie na jedno z odwiecznych pragnień człowieka.

Oskar | 2011-10-17

Stalowy Szczur to klasyka. Prześmiewczy humor, tona ciekawych pomysłów. Godna polecenia seria.

książek: 1991
Jahty | 2011-10-22
Przeczytana: 2010 rok

Super wkręcająca historia o Stalowym Szczurze polecam wszystkie książki z tej serii !

rogigor | 2014-01-25

Jima DiGriz nie da się nie lubić i tyle :)

AlexDelaware | 2012-09-26

Jedna z lepszych części.