Chodzę i pytam. Wybór wierszy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria Poetycka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Libros
poeta, przeklęty
poezja
Wilczek

Twórczość poetycka Rafała Wojaczka do dziś budzi kontrowersje, ponieważ jest odważną próbą przewartościowania wartości. Swoją refleksją objął poeta fundamentalne sprawy egzystencji ludzkiej: życie, śmierć, miłość oraz związane z nimi przekonania i wyobrażenia. Tu nie ma łatwych recept, ale żywa Poezja. Autor wyboru, Ziemowit Fedecki, zwolennik "piękniejszych", nie przepełnionych obsesją brzydoty wierszy Wojaczka, pokazuje go poza ramami utartego schematu "poety przeklętego". Zwraca uwagę na oryginalność i "dorosłość" warsztatu literackiego poety, który odchodząc, miał zaledwie 26 lat.

Marcin | 2013-01-06

Naprawdę lubię Wojaczka. Jego poezja jest prawdziwa, nie kryje się pod rymami, środkami stylistycznymi i innymi ozdobnikami. Ja osobiście preferuję taką poezję.

Karol | 2013-07-11

Kolejna kultowa lektura z czasów licealnych.

PolihymniaCadavre | 2015-09-23

Ten tomik towarzyszył mi całe trzy lata, jak wypożyczyłam w pierwszej liceum, tak zmuszona byłam oddać w trzeciej..

Maria Caulfield | 2014-06-20
Przeczytana: 2014 rok

Pięknie umiał być Wojaczkiem.

skrodzik | 2017-07-18
Przeczytana: 2003 rok