Wspomnienia z przyszłości

83-11-0764-3-X
ufo,
٭٭٭

Inne wydania

Po raz pierwszy wydana w 1968 roku publikacja Danikena to jego najbardziej kontrowersyjne dzieło, które wpłynęło na całą jego karierę. Niewygodne pytania, fascynujące wnioski i głos sprzeciwu wobec utartych schematów myślowych współczesnej nauki.

Roman Dłużniewski | 2016-12-29

Kilkadziesiąt lat temu Daniken był guru dla wszystkich wierzących w kosmitów. Ja sam do nich należałem. (A może jeszcze należę...) Problem tkwi w tym, że Daniken bardzo często zmyślał, żeby nie powiedzieć kłamał. Na siłę dopasowywał pewne fakty do swoich teorii, a gdy fakty nie dały się nagiąć, po prostu je ignorował. Ale książka jest bardzo zręcznie napisana i warto ją przeczytać

Jarosław Wiśniewski | 2016-01-03

Jak ocenić tę książkę? Trudna sprawa. Z jednej strony czyta się ją naprawdę świetnie i może skłonić do ciekawych przemyśleń u czytelnika. Mam też do niej sentyment, gdyż między innymi dzięki niej zacząłem we wczesnej młodości rozmyślać nad Wszechświatem, nauką, historią. To między innymi ta właśnie książka spowodowała u mnie, że czytanie stało się moją pasją. Z drugiej strony tezy ukazywane w niej są uważane powszechnie za nienaukowe i mogą być traktowane bardziej jako ciekawostki niż poważne koncepcje historyczne.
Książka niewątpliwie stała się sławna na całym świecie, a sam autor stał się jeszcze sławniejszy. To od jej publikacji można mówić o początku nurtu nadal w niektórych kręgach popularnego i mającego do dzisiaj wielu popularyzatorów, czyli tzw. paleoastronautyki. Moim zdaniem warto więc się z nią zapoznać, gdyż ma swoje miejsce w historii i nadal na wiele osób z nowych pokoleń ma wpływ.
Po tej książce autor napisał kolejne dzieła, w których dowodził swych tez z coraz...

Kamil Nebula | 2013-12-23

Oceniam wysoko tę pozycję autora, szczególnie za barwne wyliczenia dotyczące przyszłości rasy ludzkiej i jej możliwości kolonizacji kosmosu. Przemyślenia na ten temat wypełniły wiele godzin młodości.

mosadi | 2013-02-24

Przeczytałem tę książkę jako nastolatek i historia starożytnych astronautów zaczęła mnie ogromnie pasjonować. Dziś już odkładam to między bajki, ale sam temat jest niezwykle ciekawy, jak również pytania, które zadaje Autor.

Michał Kaszuba | 2016-10-03
Przeczytana: 03 października 2016

"Wspomnienia z przyszłości" są już bez wątpienia klasyczną pozycją książkową dla fanów teorii spiskowych. Autor prezentuje w niej swoje, oryginalne spojrzenie na fenomeny, takie jak kolumna Ćandragupty, mapa Piri Reisa, Piramida Cheopsa czy rysunki z Nazca. Nie jest to przykład fantastyki naukowej - von Däniken z pewnością wierzy w swoje tezy, stawiając się w roli współczesnego Schliemanna. Czy tak jak on znajdzie potwierdzenie swoich przekonań? Na to pytanie z pewnością odpowie czas. Ja teraz już teraz mogę polecić "Wspomnienia z przyszłości" każdej osobie o otwartym umyśle, niezależnie od tego jak podchodzi ona do kwestii pozaziemskich cywilizacji. Książkę czyta się szybko, gdyż jest napisana w sposób, który wręcz wciąga czytelnika w umysł autora. Ponadto zawiera kilka faktów które skłaniają do refleksji nad kwestiami takimi jak wydawanie pieniędzy na badania kosmosu, postęp nauki i tworzenie nowych technologii. Podsumowując: jest to lektura, dla ludzi którzy chcą spojrzeć na...

monika | 2013-12-14

Przeczytana wieki temu, jeszcze w szkole, gdy fascynowałam się tego typu literaturą.

Akachemical | 2014-08-16

5 lat temu zrobiłaby znacznie większe wrażenie.

Oficer95 | 2015-08-21

Gdzie się podziały przypisy?!

Gerard Waldowski | 2015-03-30
Przeczytana: 12 września 1996