Anioły też płaczą

Wydawnictwo: Da Capo
Angels cry sometimes
838613349X
kinga

Marcia i Curt Ratheter myślą, że ich szczęśliwa idylla trwać będzie wiecznie, tak jak w dniu ślubu. A jednak świat wali się Marcii na głowę, kiedy z dnia na dzień zostaje sama z dwiema córkami, bez męża. Próbuje ułożyć sobie życie z Bertem Bendallem, ten jednak tyranizuje rodzinę, a zwłaszcza wyładowuje swoją agresję na starszej córce Marcii - ślicznej, ale ciężko chorej Polly. Kiedy zdesperowana matka podejmuje walkę, na horyzoncie pojawia się nagle jej pierwszy mąż, Curt...

zabielka | 2015-07-30
Przeczytana: 25 lipca 2015

Powiem szczerze że książka, podobała mi się i napisana jest całkiem pozytywnie. Nie znajdzie się jednak na mojej półce "ulubione" ponieważ jednak czegoś jej brakuje. Co prawda romansiki nigdy (a przynajmniej prawie nigdy) nie są książkami od których mamy wymagać by zmuszały nas do zastanawiania się na własnym życiem. Jednak i tak czegoś jeszcze mi brakuje....
Ale nie mogę powiedzieć że książki nie polecam, ponieważ nie żałuję czasu spędzonego na jej czytaniu. :) Pozdrawiam serdecznie :)

Bosy | 2013-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2013

Wzruszająca , pełna cierpienia opowieść o miłości, poświęceniu, oddaniu i posłuszeństwie. Walka o przetrwanie i godne życie. Wszystko wplecione w zwyczaje, tradycje, prawo, które rządzi życiem mieszkańców.
Bohaterka zakochuje się bezgranicznie w młodym człowieku. Zakładają rodzinę. Na świat przychodzą dwie córki. Czy idylla może trwać wiecznie?
Czy jeden błąd, ukryta prawda, mogą zniszczyć wszystko? Czy można wytrzymać poniżenie, okrucieństwo? Czy można wygrać z chorobą? Treść trzyma w napięciu do samego końca, często wyciskając łzy. Wstrząsnęła mną mocno. Bardzo polecam.

Maniana | 2012-08-20
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Ciekawa książka. Ciężki temat. Miałam mieszane uczucia w trakcie lektury ale nie mogłam się od niej oderwać. Polecam.

Anika | 2012-08-29

Popieram że książka ma dosyć ciężki temat
ale pomimo młodego wieku czytałam ją z wielkim zainteresowaniem.
Polecam jak najbardziej.

ila1982 | 2016-04-27
Na półkach: Audiobooki, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 20 marca 2016

Powieść o trudnych wyborach i wybaczaniu. Dosyć ciekawa, choć nie jest z tych, od których nie można się oderwać.

angela2046 | 2016-08-01
Na półkach: 2016, Dramat, Przeczytane, Posiadam