Ebookpoint -45% obyczaj
The Counterfeit Lady
małżeństwo, porwanie,
dona

Małżeństwo przez pomyłkę, która niekoniecznie jest pomyłką... Clayton Armstrong, amerykański farmer, zleca porwanie swojej angielskiej ukochanej, Bianki, która zwleka z przyjazdem do Stanów, pogardzając niskim pochodzeniem narzeczonego. W ręce porywaczy wpada jednak nie Bianka, lecz jej służąca, Nicole - piękna francuska arystokratka, która po rewolucji musiała opuścić swój kraj. Nikt nie słucha jej wyjaśnień i na statku odbywa się ślub "per procura". Kiedy pomyłka wychodzi na jaw, rozpętuje się istna wojna, zwłaszcza że w Ameryce pojawia się Bianka, by upomnieć się o swoje prawa do narzeczonego i jego plantacji.

Joanna | 2017-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2017

bardzo się mi podobają książki tej autorki. chociaż są tak przewidywalne... zawsze dobrze się kończą, miłość zwycięża, bohaterowie uparci i dumni, przestrzegają (lub nie!) zasad obowiązujących wówczas.
w tej książce mamy niefortunną zamianę narzeczonych. ale to dopiero początek przygód...

Śnieżynka | 2017-07-31

...CO MI SIĘ W TEJ KSIĄŻCE TAK PODOBAŁO?

Cóż, niewątpliwie iskry w powietrzu. To, co się działo między bohaterami, intrygi i tajemnice schowane gdzieś w głębi serca. Moje nastoletnie serduszko z napięciem śledziło rozwój sytuacji, zachwycało się żartami wplecionymi gdzieś w tę ciężką sytuację i bało się, gdy nadszedł punkt kulminacyjny.

Poza tym pamiętajmy, to była jakaś końcówka XX wieku, a Ameryka dla mnie była niczym kraina z baśni. Uczyłam się o niej w szkole, wiedziałam jaka jest najwyższa góra w tym kraju, jaka najdłuższa rzeka i skąd się tam wzięli Purytanie. Ale żeby tak wkraść się w życie tamtejszych mieszkańców? Móc na chwilę się tam przenieść? Poczuć tamten klimat i zrozumieć zwyczajnych ludzi? Oszustka mi to umożliwiła. Mogłam przez chwilę pomieszkać w Stanach, popatrzeć na świat oczami Nicole czy Claya i zapomnieć o swojej szarej codzienności, bo w książkach bohaterowie jakoś zawsze przeżywali takie niesamowite przygody, których trudno doświadczyć w realnym życiu....

Dorota | 2015-02-07

Wystawiam ocenę dobrą, nie ze względu na piękno romansu, a za ciekawą inną niż wszystkie historie.Książka mnie nie zachwyciła, w szczególności przeszkadzał mi główny bohater i jego charakter. Jeśli ktoś nie szuka typowego lekkiego romansu, książka może się spodobać.

Kasjopeja | 2011-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2011
monirenur | 2016-07-22

Uwielbiam tę pisarkę

eve | 2014-01-11

Nietypowy sposób na ożenek. Szkoda, że bohater tak słabo walczył o kobietę, którą naprawdę kochał.

Adrianna | 2017-01-07

Fatalna pomyłka może okazać się nie taką fatalną, a odmieć może los o 180 stopni.

Evi91 | 2012-04-26
Przeczytana: 09 czerwca 2010

"Nie ufały ani Biance, ani dzieciom." (Da Capo)

Przeczytana: 12 maja 2018
katerina | 2018-04-30