Fullmetal Alchemist t. 14

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fullmetal Alchemist". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Hagane no Renkinjutsushi
manga, FMA, Edward Elric, alchemia
komiksy
Oceansoul

Dwaj bracia, Edward i Alphonse Elric, za pomocą tajemnej sztuki alchemii podejmują rozpaczliwą próbę przywrócenia życia zmarłej matce. Niestety, transmutacja kończy się niepowodzeniem. Ostatkiem sił Edwardowi udaje się przywołać z zaświatów duszę Alphonsa i zamknąć ją w metalowej zbroi, jednak cena, jaką musiał za to zapłacić, jest wysoka – Edward musi poświęcić w zamian swoją prawą rękę. Bracia składają przysięgę, że pewnego dnia odzyskają wszystko to, co utracili...

Aiwlys | 2013-01-24
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: marzec 2009

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Troszkę mi szkoda Lina. Jeden plus - Scar dowiedział się prawdy. Na to czekałam. Ciekawe, co będzie dalej. Poza tym w tym tomie zawiera się krótka historia pt.' Radosne dni w domu Elriców'. Czytałam to kilka razy i stwierdzam, że mały Edzio jest słodziutki.

Aleksandra | 2013-11-02

Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych mang fantasy. Postacie może i są przewidywalne, ale w tym wszystkim zabawne i łatwo się z nimi utożsamić.
Zdaje mi się, że ta manga spełnia wszystkie wymogi gatunku i to w pięknym stylu.

EmilyStrange | 2012-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

Dodatek na końcu tomu był wspaniały! I tak; mały Edek był (i jest) świetnym starszym bratem xD

| 2012-02-23

Kocham to!!!!