Razem i osobno Polacy Żydzi Ukraińcy w Brzeżanach 1919-1945

Wydawnictwo: Pogranicze
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Studium historyczne trzech społeczności: polskiej, żydowskiej i ukraińskiej, żyjących w Brzeżanach (dzisiejsza w Ukraina) w latach 1919-1945, pokazane przez pryzmat wspomnień autora, profesora Uniwers

Asia | 2013-08-09

Książka, w której autor koncentruje się na ukazaniu faktów z życia tytułowych społeczności w latach 1919-1945. Oprócz wielu informacji, które czytelnik może zdobyć podczas lektury, są również pewne zapiski, wspomnienia, przeplatające się z faktografią. Książka ciekawa, ale nie nadaje się do przeczytania w jeden dzień. Polecam tym, którzy interesują się tematyką tamtego okresu, a także zachęcam do lektury osoby mniej pochłonięte tą problematyką.

Ablazer | 2016-09-21
Przeczytana: 21 września 2016