Ogień z nieba

Hammerfall
83-89004-30-5
fantasy, pustynia
Nahya

Najpierw wyobraź sobie pajęczynę gwiazd. Wyobraź sobie, jak rozciąga się coraz szerzej i szerzej. Przemierzają ją statki. Przepływają informacje. W sercu tej pajęczyny, w jej środku, sercu i umyśle znajduje się gwiazda. To Wspólnota. A potem wyobraź sobie w ogromnym mroku pojedynczy sznur gwiazd, ścieżkę zapraszającą do oddalenia się od tej pajęczyny, ścieżkę, po której mogą podróżować...

W sercu tej pajęczyny, w jej środku, sercu i umyśle znajduje się gwiazda.
To Wspólnota.
A potem wyobraź sobie w ogromnym mroku pojedynczy sznur gwiazd, ścieżkę zapraszającą do oddalenia się od tej pajęczyny, ścieżkę, po której mogą podróżować statki.
Dalej leży skarb, niewielkie jezioro słońc typu G5, niemal krąg idealnych gwiazd, znajdujących się w bliskim wzajemnym sąsiedztwie.
Tędy, powiada to pasemko. Po tak trudnej podróży nagroda. Bogactwo. Surowce.
Lecz wzdłuż tego sznura gwiazd napływa szept, cień szeptu, złudzenie szeptu.
Pajęczyna gwiazd słyszała już coś takiego. Są tam inni, bardzo daleko, bardzo niewyraźni, nie mający znaczenia dla naszych spraw.
Czy powinniśmy byli ich słuchać?

Kern | 2015-09-02
Na półkach: Przeczytane, 2015, SciFi
Przeczytana: sierpień 2015

Jak zawsze przy tej autorce na początku trzeba się nieco pomęczyć. Jednak im dalej czytelnik brnie w treść książki tym bardziej go ona urzeka.
Początkowa trudność wynika z faktu, że jesteśmy wrzuceni do zupełnie nowego świata, którego nikt nie chce nam najpierw wytłumaczyć. Co więcej większość bohaterów nie byłaby nawet w stanie, gdyż ich wiedza o świecie w którym żyją jest powierzchowna.
Książka spodoba się więc tym którzy cenią nowe pomysły, które nie pasują do żadnego znanego szablonu.

Anna | 2016-10-17
Przeczytana: 24 maja 2012