Razem, lecz osobno

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Płeć i kultura". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
L'amour fissionnel. Le nouvel art d'aimer
978-83-7469-473-5
Razem, osobno
popularnonaukowa
dona

Książka Serge'a Chaumier jest odpowiedzią na szereg pytań o Współczesną rzeczywistość życia rodzinnego i intymnego. Obok zjawisk obcych, niezrozumiałych czy zepchniętych na margines i niedostrzeganych, a może tylko zamkniętych w naszej intymności i celowo ignorowanych, śmiało i wnikliwie analizuje problemy partnerstwa i małżeństwa, trwałości uczuć i pożądania, przemian, którym podlegamy w sposób nieunikniony. W pewnej mierze jest także poradnikiem dla tych, którzy już popełnili błąd albo są na najlepszej drodze do jego popełnienia. Trochę bezpardonowo burzy mity romantyczne, a przez to staje się poniekąd skróconym kursem dojrzewania w partnerstwie. Autor prezentuje wyniki badań socjologicznych i różne podejścia do problemu związku i miłości na przestrzeni ostatnich dekad. Przede wszystkim jednak ukazuje sytuację jednostki we współczesności - jej aspiracje i potrzeby w starciu z utrwalonymi schematami, a także poszukiwania nowych rozwiązań w większym stopniu odpowiadających rzeczywistości. Wspólnym celem wszystkich jest z pewnością takie przeżywanie miłości, które oszczędzi jednostkom cierpień i rozczarowań.

Ewelina | 2012-06-27
Andra | 2016-07-15