Motocykle II wojny Światowej

Wydawnictwo: L&L
83-88595-34-2
motoryzacja
Amara_Nomad

Historia motocykli wojskowych, używanych podczas II wojny światowej niemal na wszystkich frontach, doczekała się w końcu polskiego opracowania. To cenne przedsięwzięcie. Licznie zachowane wojenne pojazdy wojskowe, aż do przełomu lat 60 i 70 stanowiły w Polsce ważną część prywatnego taboru komunikacyjnego. Dziś są trzonem wielu kolekcji motocyklowych. Wiedzę o tych pojazdach mają głównie specjaliści - hobbyści zakochani w swoich maszynach. Książka Tomasza Szczerbickiego przybliża temat wszystkim zainteresowanym historią pojazdów militarnych, w sposób przystępny prezentując blisko 200 modeli motocykli wojskowych.

wipptal | 2016-08-11
Karolina Lipowska | 2013-09-21