This Craft of Verse
Rzemiosło, poezja
dona

Niepublikowany dotąd cykl wykładów, jakie wygłosił Borges na Uniwersytecie Harvarda między październikiem 1967 a kwietniem 1968 roku, spisanych z taśm, przez ponad 30 lat spoczywających w bibliotecznych podziemiach. A oto tytuły wykładów: „Zagadka poezji”, „Metafora”, „Sztuka opowiadania”, „Muzyka słów i przekład”, „Myśl i poezja”, „Credo poety”. „Rzemiosło poezji” to wprowadzenie do wiedzy o literaturze, o smaku literackim i do samego Borgesa, prawdziwa skarbnica literackich pereł, podanych w eseistycznej, bezpretensjonalnej, często ironicznej, zawsze zaś pobudzającej do myślenia formie.

Michał | 2016-08-13
Przeczytana: 2011 rok