Budowa Chińskiego Muru i inne nowele

psylocybek

Opowiadania : Opis walki, Olbrzymi kret, Myśliwy Grakchus, Budowa chińskiego muru, Odmowa, Stary kawaler Blumfeld, Małżonkowie, Schron, Głodomór.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Skorpio999 | 2018-05-28

Spora walka, niestety. Uwielbiam Kafke i jestem jego wielkim fanem, jego 3 powieści to dla mnie arcydzieła literatury światowej. Z tym większym bólem wystawić muszę taką ocenę za ten zbiór opowiadań bowiem ból jaki towarzyszył czytaniu większości z nich był niestety spory. Po sam zbiór sięgnąć warto bo szczęśliwie zawiera kilka perełek takich jak Opis Walki, Olbrzymi Kret czy Stary Kawaler Blumfeld. Zdecydowana większość opowiadań nie wybija niestety wartości dodanej i zwyczajnie nudzi i męczy. Nie polecam zaczynać przygodę z Mistrzem od tego zestawu. To opcja zdecydowanie dla miłośników jego twórczości.

Filip | 2016-08-24

sylabye | 2017-04-21
Charlotte-Roi | 2016-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2016

Biblioteka Borgesa

Co by tu przeczytać? Czasem, pomimo istnienia wielu źródeł inspiracji i czytelniczych rekomendacji, takich jak chociażby lubimyczytać.pl, i tak odczuwamy pewien niedosyt informacyjny. Poszukujemy nowych tytułów, nowych poleceń, nowych pomysłów. Hmm... dlaczego by nie zwrócić się o pomoc do dawnych czytelników?