Apetyt na kwaśne winogrona

Okładka książki Apetyt na kwaśne winogrona Irena Matuszkiewicz
Okładka książki Apetyt na kwaśne winogrona
Irena Matuszkiewicz Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Ze sprężynką literatura dziecięca
literatura dziecięca
Ze sprężynką
Nasza Księgarnia
2009-01-01
2009-01-01
Apetyt kwaśne winogrona

Bardzo ciekawie opowiedziana historia, ukazująca ważne wartości, ciągnięcie do dorosłości, ale nie do obowiązków, tylko praw - na przykład do picia alkoholu, brania narkotyków i innych spraw, które jedynie z dorosłością się kojarzą, a nie zawsze mają z nią jakikolwiek związek... Bardzo przejrzysta, wiele wątków jest świetnie rozwiniętych, chociażby wątek Majki, bardzo częsty przecież w naszych czasach. To, czego mi brakowało, to zakończenie wątku Pawła: na początku jest fajny, wspaniały, miły, ufa Lilce i ona jemu, a potem nagle cyk! jedno złe wydarzenie i książka, w tym historia Pawła nagle się kończy.

Bardziej młodzieżowa pozycja.

Bardziej młodzieżowa pozycja.

Moja ulubiona tej autorki, przypomina bardzo Bubę Kosmowskiej.

Moja ulubiona tej autorki, przypomina bardzo Bubę Kosmowskiej.

Lilka, Oliwia i Mikołaj znają się od lat i zawsze mogą na siebie liczyć. Właśnie zaczynają wspólnie kolejny etap życia. Przed nimi nowa szkoła, nowe wyzwania, nowi znajomi a nie zawsze tacy, jakich chcieliby mieć... Ponadto Lilkę czeka egzamin z samodzielności, gdyż na dłuższy czas zostanie sama w domu. A pokusy czyhają a wolne mieszkanie to przecież idealna meta na imprezki...Irena Matuszkiewicz, popularna pisarka dla dorosłych, opowiada o sile przyjaźni, o cieniach i blaskach młodości, nie uciekając od tematów trudnych i niewygodnych.

Opowieść o Lilce i różnych perypetiach. Nie bardzo mnie się podobała...Nie polecam.

Bardzo zabawna, przyjemna książka opowiada o trójce przyjaciół Lilce, Oliwii i Mikołaju, którzy znają się od wielu lat bardzo zaskoczyła mnie historia, rozluźniła poprawiła nastrój z dużą dawką humoru.
Rozśmieszyła mnie, uśmiałam się do łez czytając.
Lilka w raz z przyjaciółmi uwielbia nocne imprezki, lubią imprezować, poznawać nowych, fajnych ludzi.
Lilka staje przed poważną decyzją, swoim egzaminem samodzielności przy którym na pewno poradzi sobie.
Lekka, urocza powieść dla młodzieży i nie tylko gorąco polecam przeczytać a nie zawiedziecie się wcale!!!

Rozśmieszyła mnie, uśmiałam się do łez czytając.
Lilka staje przed...

Może jakaś zwykła książka dla młodzieży, ale mi się bardzo podobała i sprawiła takie wrażenia, że nie mogłam znaleźć sobie następnej, gdyż żadna nie wydawała się chociaż w połowie tak dobra.
Zdecydowanie polecam!

Zdecydowanie polecam!

Książka opowiada o młodej dziewczynie, która musi poradzi sobie zupełnie sama przez rok, gdyż jej mama wyjeżdża za granicę. Często jest wystawiana na próbę przez los, ale udaje jej się wybrnąć z trudnych sytuacji.
Myślę, że jest to książka, z której moglibyśmy się sporo nauczyć :)

Myślę, że jest to książka, z której moglibyśmy się sporo nauczyć :)

Ostatnio czytam dużo książek młodzieżowych na odmóżdżenie i muszę przyznać, że "Apetyt na kwaśne winogrona" była jedną z tych lepszych. Nieinfantylna, w moim odczuciu jakby prawdziwsza niż inne, z wątkiem rodziny "na czasie" i na dodatek poważnym problemem Majki, która po prostu chciała być lubiana. Chociaż... chyba rzadko kiedy spotyka się taką rozsądną szesnastolatkę (jak Lilka),którą można zostawić samą w domu na kilka miesięcy. Mimo wszystko. Miałam też wrażenie, że powieść jest niedokończona, urwana, bo kończy się jakby wpół słowa.

Książka bardzo fajna :D ale mogła być bardziej romantyczna . . . Mikołaj mógł być z Lilką ;/ wydawało mi się, że tak będzie no ale cóż. :)
Książka sama w sobie bardzo fajna :)

Książka sama w sobie bardzo fajna :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Seria ze sprężynką
  • Wypożyczone z biblioteki

Dodaj cytat z książki Apetyt na kwaśne winogrona