Hitlerjugend. W czasach wojny i pokoju 1933-1945

Hitler Youth
978-83-7495-363-4
Hitlerjugend, Hitler, wojna, ss
historia

Szczegółowa historia Hitlerjugend - nazistowskiej organizacji założonej w celu indoktrynowania milionów młodych Niemców. W książce przedstawiono dzieje tego ruchu oraz szlak bojowy Dywizji SS Hitlerjugend podczas II wojny światowej. Treść została bogato zilustrowana czarno-białymi zdjęciami epoki. Książka dokumentuje istotną rolę Hitlerjugend w roztaczaniu przez partię nazistowską kontroli...

Treść została bogato zilustrowana czarno-białymi zdjęciami epoki.

Książka dokumentuje istotną rolę Hitlerjugend w roztaczaniu przez partię nazistowską kontroli nad narodem niemieckim.

Black-Beauty | 2014-08-04
Przeczytana: luty 2014

„Hitlerjugend. W czasach wojny i pokoju 1933 – 1945” Brendy Ralph Lewis to książka, która w sposób szczegółowy i rzetelny przedstawia historię nazistowskiej organizacji szerzącej idee propagandowe i indoktrynacyjne wśród młodzieży niemieckiej. Zostały tu opisane losy i działania ruchu na tle wydarzeń, które rozgrywały się w III Rzeszy i poza jej granicami, przybliżona jest postać Adolfa Hitlera i głównych działaczy Hitlerjugend oraz szlak bojowy Dywizji SS HJ podczas II wojny światowej. Przede wszystkim została pokazana rola Hitlerjugend jako jednego z narzędzi partii nazistowskiej NSDAP w budowaniu „tysiącletniej Rzeszy” i umacniania kontroli nad społeczeństwem niemieckim. Autorka wzbogaciła treść książki fragmentami dokumentów z tamtego okresu oraz czarno – białymi zdjęciami archiwalnymi.
Dzięki tej książce poznałam wiele interesujących faktów z historii. Zapoznanie się z tą pozycją daje do myślenia, jak niemiecka propaganda na zawsze zmieniła psychikę tych dorastających...

Agnieszka | 2011-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2011

Wstrząsająca historia o młodych chłopcach z Hitlerjugend, którzy wychowani z uwielbieniu do Adolfa Hitlera gotowi byli żyć i umierać dla "tysięcznej Rzeszy". Mnóstwo zdjęć z epoki - widok ośmioletniego chłopca ćwiczącego strzelanie z karabinu naprawdę robi wrażenie.

irman | 2016-10-15
Zaczytana_Aga | 2016-06-05