Goebbels

Goebbels
83-207-1514-8
historia
kommandeur

Pierwsza w Polsce biografia ministra propagandy III Rzeszy. Publikacja tej książki stała się swego czasu światowym wydarzeniem. O jej walorach świadczy niesłabnąca popularność, a za nią kolejne wznowienia. Autor kreśli tu rzetelny i bezstronny, a przy tym przejmująco prawdziwy obraz faszystowskiego dostojnika. Niewątpliwą zaletą książki są szczegóły dotyczące dzieciństwa, młodości oraz...

O jej walorach świadczy niesłabnąca popularność, a za nią kolejne wznowienia. Autor kreśli tu rzetelny i bezstronny, a przy tym przejmująco prawdziwy obraz faszystowskiego dostojnika. Niewątpliwą zaletą książki są szczegóły dotyczące dzieciństwa, młodości oraz prywatnego życia Josepha Goebbelsa, wątłego kaleki, niedoszłego literata, od samego początku zagorzałego zwolennika nazistowskich doktryn, który dzięki swemu uporowi zdołał zajść tak wysoko w hierarchii hitlerowskich władz i przeszedł do historii jako twórca nowoczesnej propagandy.

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry, 1996

źródło okładki: zdjęcie autorskie

pozeraczksiazek | 2014-01-13

Bardzo dogłębna analiza geniusza, psychopaty, mordercy, człowieka zakompleksionego a z drugiej strony pewnego swoich racji. Obok Hessa i Hitlera to na pewno jedna z "ciekawszych" postaci III Rzeszy. Szczegóły. To najbardziej ujmuje w książce. Eleganckie wydanie i bardzo przystępne tłumaczenie.

ChelseaBlues1994 | 2016-11-24
xylixe | 2015-03-24