Zgubna miłość

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Spellbound
romans, literatura piękna
Poetyka

Przystojny, złotowłosy i niebieskooki Sebastian Locke, robiący w Londynie błyskotliwą karierę jako agent teatralny, wydaje się idealnym parterem dla Katharine Andersen, pięknej Amerykanki, odnoszącej sukcesy jako wzięty scenograf. A jednak ich na ogół udany związek ma swoje mroczne tajemnice. Na życiu młodego mężczyzny cieniem kładzie się wspomnienie z dzieciństwa, kiedy jego matka, słynna aktorka, zmarła nagle na dzień przed premierowym spektaklem Ibsenowskiej "Heddy Gabler", w którym miała grać tytułową bohaterkę.

Uparte dążenie Sebastiana do wystawienia sztuki Ibsena, tym razem z Katharine w głównej roli, to świadectwo dręczącej go obsesji, w której mieszają się ból, lęk i agresja. Czy uczucie do ukochanej kobiety będzie w stanie uchronić go przed opętaniem i szaleństwem?

[Prószyński i S-ka, 2000]

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/