Co wolno, a czego nie wolno terapeucie. Zagadnienia etyczne w pytaniach i odpowiedziach.

Tłumaczenie: Ewa Zaremba-Popławska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Terapeuty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Questions of ethics in counselling and therapy
83-89574-68-3
emm

Osoba korzystająca z psychoterapii obdarza terapeutę zaufaniem, powierza mu swoje najbardziej prywatne myśli i problemy. Dlatego na terapeutach spoczywa szczególna odpowiedzialność za to, żeby działać zawsze zgodnie z interesem klienta: dbać o poziom swoich kompetencji, przestrzegać zasady poufności, dobrać właściwą formę terapii, nie nadużywać swojej pozycji, wyznaczać właściwe granice w relacji. Dzięki temu, że zamiast teoretycznego wykładu o etyce zawodowej. Autorzy książki wybrali metodę pytań i odpowiedzi, będzie ona cenną pomocą w rozstrzyganiu konkretnych problemów i drogowskazem dla psychologów praktyków.

molicaksiazkowa | 2016-09-04
kaka84k | 2014-05-01